Vişne Lekesi Nasıl Çıkar?

0

Vişne lekesi en zor çıkan lekelerin başında gelmektedir. Kimi zaman kıyafetlere kimi zaman ise halıya dökülür.  Bazen meyveler taze yıkarken bazen ise dondurmalardan ya da hazır meyve sularından damlayabilir. Her ne koşulda bu lekeler oluşmuş olursa olsun kadınlar için büyük bir zorluk oluşmuş anlamına gelmektedir. Donmuş vişne nerede kullanılır?

Vişne Lekesini Çıkarmak İçin Basit Yöntem

Bir kıyafetin üzerine vişne döküldüyse öncelikle kıyafetin yalnızca bir lekeli kısmını bir kabın üzerine koyun. İsterseniz bir ip isterseniz de lastik yardımıyla kıyafetin sabitlenmesi sağlayın. Böylelikle yukarıdan dökmüş olduğunuz sıcak su kıyafetin hiçbir yerine işlemeyecektir. Aynı zamanda sıcak su dökerken yaklaşık 10 santim kadar yukarıdan dökmenin suyun yalnızca ısısının değil aynı zamanda hızının da lekenin çıkarılması konusunda yardımcı olmasını sağlayacaktır.

Önemli olan nokta işlemi henüz lekenin yeni oluştuğunda denenmesidir.  Bu işlemin ardından bir miktar deterjanı elma sirkesi yardımıyla lapa haline getirin ve vişne lekesini üzerine sürün yaklaşık 20 dakikada kadar bekleyen leke her zaman kullandığını çamaşır makinesi programında yıkandığında muhtemelen geçecektir. Ancak henüz leke geçmediyse yaklaşık 1 yemek kaşığı alkol ile bir yemek kaşığı suyun birbirine karıştırıp lekenin üzerine dökebilirsiniz. Meyve lekeleri nasıl çıkarılır?

İspirto ile vişne lekesi çıkarmak en etkili yöntemlerden. Vişne lekesi ne kadar eski olursa olsun çıkarılması konusunda ispirto genellikle işe yarayacaktır.  Ancak pek çok kıyafetin lekesini ispirto çıkaracağı gibi kıyafetlerin rengini de değiştirebilir. Bu yöntemin uygulanması için yapmanız gereken yalnızca bir pamuğun üzerine ispirto yağ döküp lekenin üzerine hafif hafif bastırmaktır.

Süt ile Vişne Lekesi Çıkarma

Süt ile vişne lekesini çıkarma kıyafetlerinizde vişne lekesi oluştuysa oldukça işinize yarayacaktır.  Yapmanız gereken ise; yalnızca kıyafetin lekeli kısmına bir kabın içerisine koymak ve üzerine ılık süt ile doldurmak. Bir gece kadar sütün içerisinde kıyafetinizi beklettikten sonra sütün durulayıp sabunla yıkamalısınız. Vişneli-çikolatalı pasta tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.