Vücudunuza Uygun Doğru Bikini Seçmenin Püf Noktaları

0

Yepyeni bikini modelleri vitrinlerdeki yerini almaya başladı. Bütün kadınlarda bir telaş! Herkesin ağzında bir diyettir gidiyor. Bütün bunlar deniz kenarında bikininin içinde mükemmel görünmek için! Peki siz vücut şekliniz için en uygun bikini hangisi biliyor musunuz?

Ne kadar zayıf olursanız olun, ne kadar spor yapmış olursanız olun, doğru mayo veya bikiniyi seçmediyseniz, 90-60-90 ölçülerine sahip olsanız bile beğeni kazanamazsınız. Siz de görüntünüzden memnun kalmazsınız.

Bedeni tam olmalı

Bikininin üstü genellikle günlük kullandığınız sütyenden 1-2 beden küçük olmalıdır. Çünkü suda ıslandığında bollaşacaktır. Göğüslerinizin yanlardan görünmesi hoş olmayacaktır.

Bikininin alt kısmı ise tam oturmalıdır. Bol geldiğinde hareket eder ve kötü bir görüntü oluşturur. Sıkı olduğunda ise sizi daha şişman gösterir.

Denemeden almayın

Mayo ve bikiniyi kesinlikle denemeden almayın. Unutmayın her markanın bedenleri farklılık gösterebilir.  Bikininin üst bölümünü çıplak vücudunuza deneyebibirsiniz, ancak alt kısmını iç çamaşırınızın üzerine giyin. Sizden önce aynı bikiniyi kaç kişinin denediğini bilmiyorsunuz. Bikini alırken en doğru zaman sabahtır. Tıka basa yemek yedikten sonra veya vücudunuz şişkinken bikini almayın. Sabah saatleri bikini almak için en uygun zamandır.

Güzel bölgeleri öne çıkarın

Bikini veya mayo alırken vücudunuzun güzel bölümlerini ön plana çıkaracak, beğenmediğiniz bölümleri kapatacak ve dikkat çekmeyecek modellere yönelmelisiniz.

Modaya uymak için zorlamayın

Bu yılın modasına uyacağım diye vücudunuza hiç yakışmayan şeyler tercih etmeyin. Bırakın herkes ne giyerse giysin. Siz kendi vücudunuza uygun seçim yapın. Plajda kendinizi mutsuz hissetmeyin.

Parlak renkler ile başlamayın

Senenin ilk tatil günlerinde vücudunuzun rengi açık olacağı için parlak renkler değil,  soft ve koyu renk mayo ve bikinileri tercih edin. Tatilinizin ortasından sonra parlak renkli, gözalıcı ve açık renk mayo ve bikininizi giyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.