Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

0

Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi mümkün değildir. Büyük soru: ondan nasıl kurtulursun? Bir sünger ve biraz sabunlu su ile ovalamak asla yağlı fırını temizlemez. Cevap gayet basit. Tek ihtiyacınız olan malzeme bir limon!

Limon nasıl temizliyor?
Başlamak için, tüm kırıntılardan ve küçük parçalardan kurtulmak için elektrikli süpürgeyi kullanın. Fırın kapağının etrafındaki lastik contayı da elektrik süpürgesi tara fından çekmeyi unutmayın. Bir sürü kırıntı oraya sıkışır. Kirli Bir Fırını Temizlemek İçin 7 Kolay Yöntem

Bir limonu dilimler halinde kesin ve küçük bir kaseye koyun. Fırını önceden 200 ° C’de ısıtın. Önceden ısıtıldıktan sonra, kaseyi sıcak fırına koyun ve orada 10 dakika bekletin. Limondaki sular buharlaşacaktır. Bu ‘limon buharı’ yağın tamamını emecek.

Şimdi tek yapmamız gereken, yağı bir nemli mikrofiber bezle temizlemek. Bezi durulayın ve bu adımı tekrarlayın.

Her şeyi temizledikten sonra fırını kuruması için kapısını açık bırakın. Mikrodalga Fırını Temizlemenin En Kolay Yolu

İnatçı lekeler?
Bazı lekeleri bu yöntemle temizlemek zor olabilir. Bu yöntemi denedikten sonra sonra inatçı lekelerinden birkaçı kaldıysa, büyük silahları çıkarma zamanı.

30 gram kabartma tozu alın ve kalın bir hamur elde edinceye kadar su ekleyin. Bu macunu leke üzerine sürün. 15 ila 30 dakika beklemesini sağlayın ve sonra lekeyi kolayca ovalayın! Bu kadar kolay. Ev Yapımı Fırın Temizleyici Sprey Tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.