Yağmur Botlarında Koku Nasıl Önlenir?

0

Bir çift kokan yağmur botundan daha kötü bir şey yoktur. Genellikle suyun içine girer ve sıcak, terli bir ayakla eşleşincen bu durum ciddi bir kokuya dönüşür. Diğer bir faktör ise yağmur botlarının plastik veya kauçuktan yapılmış olması ve nefes almaması, her türlü kokuya izin vererek bakterilerin botun içinde büyümesine ve gelişmesine neden olmasıdır. Birkaç basit adımı takip ederek pis kokuyu yağmur botlarınızdan çıkarabilirsiniz. Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Bir parça sirkeyi parça suya karıştırın ve iç tabanını çıkardıktan sonra lastik botun içine dökün. Botun içini yumuşak bir fırçayla temizleyin. Temiz suyla durulayın ve botların açık havada kurumasını bekleyin. Crocs Terlikleriniz Koku Yaparsa

2 yemek kaşığı karbonat tozu ile bir fincan hidrojen peroksit ve bir litre saf su ile karıştırılır. Solüsyonu botların içine dökün ve yumuşak bir fırçayla fırçalayın. Tabanlıkları çıkarın ve ayrı ayrı fırçalayın.

Her botun için az miktarda sıvı bulaşık deterjanı dökün ve yumuşak bir fırça ile ovalayın. Lastik yağmur botlarını hafifçe bulaşık yıkama döngüsünden geçirin. Çamaşırlardaki Rutubet Kokusu Nasıl Giderilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.