Yanık Kurabiye Kokularından Nasıl Kurtulunur?

0

Herkesin başına gelmiştir. ocakta veya fırında pişirdiğiniz bir yemeğin yanması korkunçtur. Yemek yanabilir ama geride bıraktığı koku tüm evinizi sarar ve günlerce kalabilir. Bu yazımızda fırında yanan kurabiye kokusunun nasıl hızlı bir şekilde yok edilebileceğini ele aldık.

Bir fan çalıştırın : Evinizdeki havanın dolaşmasını sağlayın. Pencereleri açın, havalandırma fanını açın ve dumanlı havayı çıkarmak için bir fan getirin ve havanın içeri alınmasını sağlayın. Dumanlı havanın dışarı çıkmasına izin vermek için fırını açın. Yanmış emaye tencere nasıl temizlenir?

Yanmış kurabiyelerden atın: Yanmış yemekleri çöpe atın ve çöpü dökün. Bütün bu yanmış kurabiyeler, çöpünüzde durduğu sürece koku vermeye devam edecektir. Bulaşıklar yanmış yağdan nasıl arındırılır?

Kurabiye tepsisini yıkayın: Yanan kurabiye kalıntılarını çıkarmak için tepsiyi normal bulaşık deterjanı ve sünger ile iyice yıkayın. Kızartma tavalarındaki yanmış yağlar nasıl giderilir?

Fırını ve çevresini silin: Tezgahınıza tercih ettiğiniz yüzey temizleyicisini püskürtün ve fırın ile fırın çevresini silin.

Hızlı DIY hava spreyi yapın: Mutfağınızdaki kokuyu değiştirmeye başlamak için iyi kokan bir şey kaynatın. En kolay şey, suya biraz sirke koyup kaynatmaktır, ancak limonları dilimleyerek ve suda kaynatmak daha iyi bir koku verebilir. (yaklaşık yarım saat kaynatın).

Daha keskin bir koku istiyorsanız portakal, tarçın ve karanfiller ile biraz şarabı karıştırın ve kaynatın. Birbirinden değişik kurabiye tarifleri için tıklayın

Döşemeleri tazeleyin: Koku diğer odalara yayıldığı takdirde, kumaş yüzeylerine dikkat edin. Çünkü kokuyu en çok döşemeler çekecektir. Sevdiğiniz bir kumaş koku gidericiyi sıkabilirsiniz. Yada döşemelere karbonat serpin ve yarım saat bekletikten sonra elektrik süpürgesi ile çekin. Koku gidericilerle ilgini tüm yazılarımızı okumak için tıklayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.