Yapılmaması Gereken Güzellik Hataları

0

Birçok kadın makyaj yaparken birtakım güzellik hatalarına düşerler. Bu güzellik hataları nedir dediğinizi duyar gibiyim?

Kadınlar bronz bir tene sahip olabilmek için kendilerine uygun olmayan bronz fondöten veya pudra gibi kozmetik ürünlerini her yerlerine sürerek en büyük güzellik hatalarına düşmüş olurlar. Aslında belli birkaç yere yani elmacık kemiklerine ve burun kısımlarına belli oranda sürüldüğü zaman böyle büyük bir hataya düşülmemiş olunur.

Başka bir hata da, fondöteninizi cilt teninize göre seçerken çoğunlukla elimiz üzerinde seçim yaparız. Bu durum son derece yanlış. Çünkü cildimizin rengi ile el rengimiz renk tonu aynı olmamaktadır. Bunun yerine alacağınız fondöteninizi boğaz kısmınızda hafif sürerek doğru seçimi yapabilirsiniz.

Ayrıca da hanımlar makyaj yaparken çoğu zaman fondöten ve allık uygulamasından sonra pudrayı kullanma gereksinim hissetmezler. Bu durum ise çok hatalı bir yöntemdir. Pudra sürümü cildinizin çok pürüzsüz görünmesini ve yapılan makyajın daha belirgin bir şekilde ortaya çıkılmasını sağlar.

Fondöten ve pudra sürümü dışında ruj sürerken yapılan hatalar da mevcuttur. Eğer dudaklarınızı daha dolgun göstermek gibi bir niyetiniz varsa dudak kaleminizi taşırmadan dudak hatlarınız doğrultusunda sürmeye özen gösterin. Daha dolgun göstermek amaçlı dudak çizginizin dışına çıkarak yapmış olduğunuz işlemlerinizde çok büyük hatalara düşmüş olursunuz.

Göz çevresine sürülen beyaz falların abartılı sürümü de diğer bir makyaj hatasıdır. Göz çevresinin aydınlatılması işlemi için sürülen beyaz farın çok fazla uygulanması ortalıkta ruh gibi durmanızı sağlar.

Cilt sağlığınız için kesinlikle temiz fırça ve temiz makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin. Kullandığınız fırçalarınızı bir sonraki makyaj kullanımı için temizleyin. Çünkü bu tür malzemeler bakteri oluşumundan dolayı cildin zarar görmesine sebep olur.

Kesinlikle gün içerisinde sürdüğünüz makyajınızı temizlemeden uyumayın.

Rimel tercihlerinizi suya dayanıklı olanlardan yana kullanmanız sizin için daha avantajlı olur. Bu tür rimellerin temizlenmesi biraz zahmetli olabilir. Kirpik kıvırıcıların kullanımını mümkün mertebe en aza indirmenizde yarar vardır. Çünkü bu malzemeler kirpiklerinizin dökülmesine neden olur.

Allık yanak bölgesine çok hafif bir şekilde renk katmak amacıyla kullanılmalıdır. Kendi teninize uygun pembe ya da şeftali tonlarını uygulayabilirsiniz. Çok fazla parlak allıklar sizi doğal bir görüntüden uzaklaştırır. Eğer baz kullanımını tercih ediyorsanız fondöteni daha az uygulamanız gerekir.

Baz kullanımı makyajın çabuk dağılmasını engelleyerek daha hoş bir görüntüye ulaşmanızı sağlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.