Alçıdan El Mücevher Askısı Yapın

0

En sevdiğiniz yüzükleri, bilezikleri, kolyeleri ve daha fazlasını, alçıdan yapacağınız mücevher askısında tutabilirsiniz.

Takılarınızı nereye koyacağınızı bilmiyorsanız ya da düzenli bir şekilde yerleştirip istediğiniz zaman istediğiniz takıyı hemen bulmak istiyorsanız, takı askıları bunun için mükemmeldir. Minik el ısıtıcıları yapmak ister misiniz?

Evde kendi takı askınızı yapmak kolaydır ancak biraz ortalığı kirletebilirsiniz. Alçıdan mücevher askısı yapmaya başlamadan kullanacağınız alanı bir örtü ile kaplayın.

taki-askisi6

Alçıdan mücevher askısı yapmak için gerekli malzemeler

  • Kauçuk bir eldiven
  • Alçı
  • Spatula
  • Alçı karıştırmak için bir kap
  • Su

Mücevher askısını nasıl yapacaksınız?

Kauçuk eldiveni bir yere sabitleyin. Büyük bir kavanoz ya da evinizde bunun için uygun herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Cam kavanozdan dikiş seti nasıl yapılır?

Tek kullanımlık plastik bir kapta spatula ile su ve alçıyı karıştırın. Bir bardak alçıya bir bardak su kullanabilirsiniz. Alçının daha sert olmasını isterseniz su miktarını biraz azaltabilirsiniz. Alçınız ne çok sulu ne de çok katı olmalı. Kıvamı tam olarak ayarlamak için, suyu yavaş yavaş ekleyebilirsiniz. Teraryum nasıl yapılır?

taki-askisi2

Alçınızı hazırladıktan, sabitlediğiniz kauçuk eldivenin içini tamamen doldurun.

Alçının bilek kısmında tam olarak düz olduğundan emin olun. Sıkışan hava kabarcıklarını gidermek için kalıbı sallayın. Alçının parmak uçlarına kadar inmesine dikkat edin. Bulaşık ve banyo lifinizi yetiştirebilirsiniz

Alçı 15 dakika sonra kurumaya başlayacaktır. Ancak, alçı askınızın tamamen kuruması için 24 ila 48 saat arasında zaman geçmesi gerekmektedir.

Alçı iyice kuruduktan sonra, eldiveni çıkarmak için hafifçe çekin. Eldiveni kalıptan tamamen çıkarmak için bir bıçak ya da makas kullanabilirsiniz. Su mumları nasıl yapılır?

Alçıdan mücevher askınızın rengi beyaz olacaktır. İsterseniz farklı renklere boyayabilir ya da desen çalışması yapabilirsiniz.

taki-askisi4


Paylaş.

About Author

Comments are closed.