Ayakkabınızla İlgili En Yararlı 13 Bligi

0

Bu yazı temizlik, koku giderme, saklama, organize etme ve daha fazlası olmak üzere ayakkabılarla ilgili birçok konuyu kapsıyor. Yazımızın size ve ayakkabınıza yardımcı olacağını düşünüyoruz.

1. Ayakkabılarınız İçin Türüne Göre Bakım
Günlük spor ayakkabıların temizlenmesi yeterince kolay olabilir, ancak deri ve süet gibi özel kumaştan yapılan ayakkabıları temizlemek biraz daha zordur. Aşağıda ayakkabılarınızı nasıl temizlemeniz gerektiğine dair linkleri bulabilirsiniz.

Süet ayakkabı temizliği nasıl yapılır?

2. Ayakkabı kokusunu giderme
Ayakkabılarla ilgili en yaygın sorunlardan biri kokmasıdır. Neyse ki, nemi oluşturan faktörleri ortadan kaldırarak ayakkabı kokusundan kurtulmanın birkaç yolu vardır.

Ayakkabıların kokması nasıl önlenir?

Spor ayakkabılarınızı portakal kabuklarıyla yenileyin

3. Çok Sıkı Ayakkabıları Açmak
Bazen çok beğenip aldığınız ayakkabı giydiğinizde ayağınıza biraz sıkı geldiğini fark edersiniz. Üzülmeyin dar ayakkabıları genişletmenin yöntemlerini uygulayıp sorunu çözebilirsiniz. İşte dar ayakkabıyı 3 farklı genişletme yöntemi

4. Ayakkabılarınızı saklamak için zeki yollar
Ayakkabılar dolabınızda çok fazla yer kaplar. Yardımcı olabilecek birkaç basit ayakkabı saklama ipucu var!

Ayakkabılarınızı farklı yönlerde düzenleyin. Bir rafa veya rafa daha fazla ayakkabı sığdırmanın kolay bir yolu!
Ayakkabıları bir kapı organizatöründe saklayın. Bu kullanışlı asma düzenleyicileri evinizdeki herhangi bir kapıyı ek ayakkabı deposuna dönüştürebilir! Her türlü ayakkabı nasıl temizlenir?
Ayakkabılarını mobilyalarının altındaki bazalarda saklayabilirsiniz. Daha büyük mobilyaların altındaki boşluk, ayakkabı saklamak için harika bir yer!

5. Deri Ayakkabılardan Tuz Lekelerini Çıkarın
Kış aylarında kar ve yollara atılan tuzlar deri ayakkabı, bot ve çözmelerde iz yapar. Biraz beyaz sirke yardımıyla, bu tuz lekelerini silebilir ve deri ayakkabılarınızın birkaç dakika içinde yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

6. Kirli Ayakkabılarınızı Bavula Duş Başlığı ile Koyun
Ayakkabılarınızı bavula koyarken rahatsızlık hissedebilirsiniz. Ayakkabının tabanına bir duş başlığı geçirin! böylece ayakkabılarınız temiz giysilerinizi kirletmeyecektir. Rugan ayakkabıya nasıl bakım yapılır?

7. Koşu Ayakkabınıza Anahtarınızı Bağlayın
Dışarı çıktığınızda evinizin anahtarını veya araba anahtarını nereye koyacağınızı şaşırırsınız. anahtarı ayakkabına bağlayabilirsin! Anahtarı ayakkabı bağını geçirin ve ayakkabınızı bağlayın.

8. Çizmelerinizin Dik Durması İçin Deniz Eriştesi Kullanın
Uzun çizmelerin dolablarda dik durması zordur. Btün yaz dik durmalarını sağlamak için deniz eriştelerinizi kullanabilirsiniz. Spor ayakkabı nasıl temizlenir?

9. Sıcak ayaklar için tabanlık kullanın
Özellikle kışın ayaklarınızı sıcak tutmak zor olabilir! Ayakkabı tabanınıza yün tabanlık koyarsanız ayaklarınız gün boyunca ılık olacaktır.

10. Islak Ayakkabıları Çabuk Kurutmanın Yolları
İşte size bir çift ıslak ayakkabıyı mümkün olduğunca çabuk kurutmanıza yardımcı olacak bir ipucu. Ayakkabılarınızı kuruması için sıcak bir yere koyun ve her ayakkabının içine birkaç gazete kağıdı yerleştirin. Gazete fazla nemi emer ve ayakkabılarınızın hızlı kurumasına yardımcı olur.

11. Ayakkabılarınızın Kaymasını Önleyin
Bazı ayakkabı tabanları kayma ve düşme tehlikesi oluşturacak kadar az tutuş sağlar! Ayakkabılarınızın kaymasını önlemenin kolay bir yolu var. Zımpara kağıdı ile ovun. Böylece ayakkabının altındaki oluklar kaymasını önleyecektir.

12. Topuklu ayakkabı giyerken ayak parmaklarınızı bantlayın
Topuklu ayakkabı giymenin sorunlarından biri parmak uçlarınız için az yer olmasıdır. Parmaklarınız topuklu ayakkabı giydiğinizde rahatsız oluyorsa ikinci ve üçüncü ayak parmaklarınızı birbirine bantlayın. (Başparmağınızın yanındaki ayak parmağı ve sırasıyla orta ayak parmağınız olur.) Bu basit adım, ayakkabınızın önündeki bir yeri boşaltır ve daha rahat etmenizi sağlar.

13. Yüksek topuklu ayakkabılarınızı yükseltin
Topuklarınıza ek kapaklar takabilirsiniz. Kapaklar, ayakkabılarınıza biraz daha çekiş gücü sağlar ve ayrıca yürürken tıklatma sesini azaltmaya yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.