Bir Kalıp Sabunla Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Şey

0

Evinizde kullandığınız artık sabunları saklamanız ve kullanmanız için bir çok neden var. Çünkü sabunla ellerinizi yıkamaktan daha fazlasını yapabilirsiniz.

1. Çekmeceler ve sürgülü kapılar
Çekmecelerin ve sürgülü kapıların açılması zor olduğunda, tekrar pürüzsüzce kaymalarını sağlamak için bir kalıp sabun kullanabilirsiniz. Sabunu çekmecenin her iki kenarına veya kapı raylarına sürün ve problemi çözün. Sıvı sabun mu kalıp sabun mu daha sağlıklı?

2. Duvarlardaki küçük delikleri gizleyin
Duvarında küçük çivi delikleri mi var? Duvarla aynı renkte bir kalıp sabun kullanın ve bunu deliğin üzerine sürün. Delik görünmeyecektir.

3. Boya sıçramasını önleyin
Bir pencerenin veya aynanın yanına duvarı boyamanız gerekirse camı sabunla ovalayarak boya sıçramasının pencereye veya aynaya yapışmasını önleyebilirsiniz. Altındaki sabunla, sıçrayanları kolayca temizleyebilirsiniz. Bu şekilde, pencereleri bir daha asla bantlamak zorunda kalmazsınız. Tek ihtiyacınız olan bir kalıp sabun!

4. Fermuarı kolay çekin
Sıkışmış fermuar inanılmaz derecede can sıkıcıdır, ancak bir kalıp sabunla düzeltilmesi kolaydır. Sabunu fermuarın dişlerine sürün ve tekrar kusursuz şekilde akacağını göreceksiniz. Evde zeytinyağlı sabun yapımı

5. Mobilyaları vidalamak
Mobilya parçalarını vidalamak zor olabilir. Vidayı sabunla ovalayarak kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu şekilde, tahtaya çok daha kolay girer.

6. Dolapları, arabaları ve valizleri tazelemek
Bir kalıp sabunu bir beze sarın ve dolabınıza, arabanıza veya valizinize koyun. Sabun tüm küf kokularını ortadan kaldıracak ve hoş bir taze koku yayacak!

7. Mobilyaları evcil hayvanlara karşı koruyun
Sabunun tadını beğenmiyoruz, evcil hayvanlarımızı da sevmiyoruz. Masa ve sandalyelerinizin bacaklarına bir bar sabun sürterek evcil hayvanlarınız mobilyalarınızdan uzak tutun. Bu şekilde tahtaya diş ve tırnak izleri bırakmazlar.

8. Kaçakları bulun
Bisiklet lastiğinizde veya şişme havuzunuzda bir sızıntı var ancak bulamıyor musunuz? Bir kalıp sabunu ıslatın ve sızıntının olabileceğini düşündüğünüz noktaya sürün. Sızıntıya ulaştığınızda hava kabarcıkları yükselecek! Rendelenmiş sabunla yapabileceğiniz 7 şey

9. Kendi yumuşatıcınızı yapın
Soda, boraks ve sabunu karıştırın ve kendi yumuşatıcınızı yapabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.