Bir Ucuz Ürün Kullanarak Temiz Çamaşırlar Elde Edin

0

Bu büyükannenin sırlarından biri! Bilirsin, şaşırtıcı bir şekilde çalışan bu yöntemi ya kimse bilmiyor ya da kullanmıyor. Bu doğal ürünü çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkamak için kullanırsanız, temiz, yumuşak ve güzel kokulu çıkmaları garanti edilir!

Bu ürün çamaşır makinenize de fayda sağlar. Kireçlenmeye maruz kalan parçaları kimyasal kullanmadan temizler. Bahsettiğimiz ürün beyaz sirkedir! Beyaz sirke ile birlikte yıkamanın 9 faydasını bir araya getirdik. Beyaz sirkenin çok farklı kullanım alanları

Başlamak için: Her zamanki deterjanın yanında çamaşır makinenize bol miktarda sirke dökün; bu, normal deterjanınızın sonuçlarını iyileştirecektir. Daha yoğun çalışma için, önce kıyafetlerinizi 125 ml (1/2 bardak) sirke banyosunda suyla durulayabilirsiniz. Hiç sirke kokusu olmadan temiz çamaşırlarınızın tadını çıkarın!

Ter ve deodorant lekeleri: Terli giysilerini çamaşır makinasında yıkadıktan sonra sarı lekelerin kaldığını göreceksiniz. Sirke bu lekeleri yok eder. Beyaz giysilerden sarı ter lekeleri nasıl çıkarılır?

Yumuşatıcı: Çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölmesine biraz beyaz sirke dökün. Çamaşırlarınız çok yumuşak çıkacak ve yumuşatıcı gibi çevreye zararlı değil.

Renk Solması: Yıkamadan önce kıyafetinize 125 ml (1/2 bardak) sirke serpin. Bu, renkleri solmadan koruyacak ve sabunlu tortuların çamaşırlarınızdan atılmasına yardımcı olacaktır.

İnatçı lekeler: Bir leğeni suyla doldurun ve bir bardak sirke ekleyin. İnatçı leke içeren kıyafetlerinizi koyun ve yaklaşık bir saat kadar ıslanmalarını bekleyin. O zaman çamaşırların geri kalanını çamaşır makinesine atın. Banyonuzda sirke ile temizleyeceğiniz 8 alan

Statik giyim: Yünlü süveter gibi bir çok giyside statik elektrik oluşabilir. Onları sirke ile yıkayarak artık bu sorun yaşamayacaksınız!

Sabun kalıntıları: Özellikle sıvı deterjan yerine çamaşır tozu kullanırken, sabun kalıntıları ve diğer kalıntılar çamaşırlarınızda kalmaya meyillidir. Özellikle hassas cildiniz varsa, bu çok tahriş edici olabilir. Yıkamaya 125 ml (1/2 bardak) sirke eklenmesi tahrişin geçmişte kaldığı anlamına gelir!

Suya daldırın: Yüzme kıyafetleri, mayolar, yüz bezleri, el havlusu ve banyo havlusu. Bir süre sonra, genellikle kendilerine ‘yağlı’ bir his verir. Yaklaşık 30 dakika boyunca suya 60 ml (1/4 bardak) sirke eklenmiş bir kabın içinde bekletin ve ardından çamaşır makinesine koyun. Sonuç: güzelce temiz!

Sigara kokusu : Evde sigara içiyor musunuz veya insanların sigara içtiği bir partiye katıldınız mı? Giysileriniz kötü kokmaya başlayacaktır. Beyaz sirke sigara kokularını etkisiz hale getirir! Bu perdeler için de kullanılabilir! Ev temizliğinde sirke nasıl kullanılır?

Hayvan tüyleri: Evcil hayvanlarımızı çok seviyoruz, ama tüyleri büyük sorun. Bu tüyleri giysilerden çıkarmak zordur. Çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde sirke ile yıkayın ve kurumaya bırakın. Giysileri kuruduktan sonra, tüyleri kolayca fırçalayabilirsiniz!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.