Boş Şişelerden Vitray Yapımı

0

Mutfak camlarının önüne genellikle dekoratif olabilecek eşyalar koyarız. Eğer güneş alıyorsa, çicek yetiştirmeyi de severiz. Bu yazımızda size özellikle mutfak camlarının önüne, balkon ve bahçenize keyifle koyabileceğiniz “sahte Vitray” yapımını anlatacağız. Gözünüzün önünde sürekli ne görmek istiyorsanız, hayal edip hayata geçirebilirsiniz

Supplies for faux stained glass

Malzemeler:

– Sıvı Cam boyası (yapmak istediğiniz resmin içinde hangi renklerin bulunması gerikyorsa o renkleri satın alın)

– Cam işaretleyicisi

– Temiz, renksiz şişeler

– Bir kağıt ve işaretleyici kalem

– Bir kürdan

Yapılışı:

How to (faux) stain glass

  1. Adım: Şişelerin üzerine ne çizmek istiyorsanız, ya da hangi temayı işlemek istiyorsanız çizin. Biz bu örnekte şişelerin üzerine kaktüsler çizeceğiz. Kağıdın üzerine çizdiğiniz resmi kesin ve cam şişenin üzerine oturdun. Ardından bir kalemle camın üzerine de yapacağınız resmin taslağını çıkarın. Ardından aldığınız cam boyası ile önce çerçeveyi çıkarın. Cam işaretleyicisi ile önce çerçeveyi oluşturun.

How to (faux) stain glass

  1. Adım: Yapacağınız resmin çerçevesini cam şişe üzerine yaptıktan sonra sıvı boya ile boyamaya başlayın. Bu sırada elinizde bir kağıt havlu olmasında fayda var. Böylece bulaşan veya taşan boyaları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Boya kesinlikle kurşun içeren değil, sıvı bazlı olmalıdır. Bir rengi boyadıktan sonra kuruması için 2-3 saat bekleyin. Ardından diğer renklere geçin.

Cactus garden from faux stained glass (via abeautifulmess.com)

Üçüncü Adım: Boyama sırasında taşan boyaları kürdan yardımıyla temizleyebilirsiniz. Eğer yaptığınız renklerde memnun kalmazsanız, boya kurumadan silerek yeniden boyama imkanınız var. Bu çalışmayı iyi havalanan bir alanda yapmanızı öneriyoruz.


Share.

About Author

Comments are closed.