Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

0

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter ve alüminyum kombinasyonundan kaynaklanır. (Alüminyum deodorantlarda terlemeyi önleyici madde olarak bulunur)

Koltukaltındaki lekelerden kurtulmak istiyorsanız sadece doğal ve ev yapımı bir deodoranta geçmek istiyorsanız bu yazımızı okuyun.

İlgili: Deodorantı yanlış zamanda kullanıyor olabilirsiniz

Ev yapımı sprey deodorant
Bu özel formül, antibakteriyel özellikleri için uçucu adaçayı esansiyel yağını içerir. Adaçayı yağı bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir ve ayrıca bu sprey deodoranta mükemmel bir hoş bir koku verir. Ek bir avantaj olarak, adaçayı yağı daha az stresli ve daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir.

Gerekli olan Malzemeler:

1/2 fincan cadı fındığı
1/4 fincan aloe vera jeli
1/4 çay kaşığı karbonat tozu
10 damla adaçayı adaçayı esansiyel yağı *

İlgili: Deodorant kullanmak istemiyorsanız ne yapabilirsiniz?

* Not: adaçayı esansiyel yağı çoğu insan için iyidir, ancak hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Melaleuca , lavanta veya biberiye yağı gibi koku giderici özelliklere sahip başka bir yağ kullanabilirsiniz.

Yapımı

Küçük bir sprey şişesine cadı fındığı, aloe vera, karbonat ve esansiyel yağları ekleyin ve birleştirmek için iyice çalkalayın.

İlgili: Magnezyum sütü ile roll deodorant yapımı

Ev Yapımı Sprey Deodorantınızı Kullanma
Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayın. Koltuk altlarına püskürtün ve isterseniz birkaç saniye kurumaya bırakın. Ya da sadece püskürtün ve gününüze devam edin!


Share.

About Author

Comments are closed.