Bulaşık Makinanız Sert Su Lekeleri Bırakıyorsa

0

Sert su gerçekten can sıkıcı olabilir. Bulaşık makinasında yıkadığınız bardaklar, tabaklar, çatal ve kaşıkların üzerinde lekeler bırakır. Bunun üstesinden gelmenin bir yöntemi var.

1 – Sorun
Temiz tabaklarınızı bulaşık makinesinden çıkardığınızda temiz görünmediğini fark edebilirsiniz. Bazı bulaşıklar (özellikle plastik gıda saklama kapları) yıkandıktan sonra üzerinde beyaz beyaz lekeler görürsünüz. Bardaklarınızda sanki iyi yıkanmamış izlenimi veren beyaz bulut gibi bir şey oluşur. İlgili: Musluklardaki inatçı su lekelerini yok edin

2 – Çözüm
Beyaz sirke bu durumda sizin kurtarıcınız olabilir. Bulaşık makinasının üst bölümüne bir kase içinde beyaz sirke koyun. Makinanızı her zamanki gibi çalıştırın.

3 – Sonuç
Bulaşık makinası çalışmasını tamamladıktan sonra yıkanan bulaşıklara bir bakın. Tertemiz ve parlak olduğunu göreceksiniz. sert su sebebiyle bulaşıkların üzerinde biriken minerallerin olmadığını fark edeceksiniz. Bu uygulamayı makinanızı her çalıştırdığınızda yapın. Duş camlarındaki su lekeleri nasıl giderilir?

Eğer suyunuz çok sert değilse parlatma bölümüne sirke koyun. Her yıkama sırasında bir miktar sirkeyi serbest bırakacak ve bulaşıklarınızın pırıl pırıl olmasını sağlayacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.