Bulaşık Süngerini Yıkama Dışında Şaşırtıcı 11 Kullanımı

0

Süngerler son bir yılda çok tartışmalı hale geldi. Belki bulaşık işinde mikrofiber bezlere veya sert fırçalara kalıcı geçiş yapmaya karar verdiniz ? Neyse ki, temizlik dolaplarınızda zaten bulunan süngerler boşa gitmeyecek. Bu artık süngerlerle yapabileceğiniz birçok şey var. İşte bunlardan 11’i…

1. Bazı tohumları filizleyin
Bir süngerle başlayın. Bir bardağa nemli bir sünger koyun, tohumlarınızı süngerin üzerine koyun, onlara biraz su verin sonra üstüne bir cam kase yerleştirin (teraryum gibi). Bol bol ışık alacağı bir yerde tut ve tohumların filizlenmesini izleyin!

2. Bitkilerinize doğru miktarda su verin
Fideleri aldıktan sonra, doğru miktarda su aldıklarından emin olmak için süngerleri kullanabilirsiniz. Bir tencerenin dibine sığacak bir sünger kesin, toprakla doldurun, ardından büyüyen otunuzu dikin. Sünger, yanlışlıkla fazla su verirseniz fidenin boğulmamasını sağlar.

3. Buzdolabınızdaki aşırı nemi çekin
Bazı yiyecekler (çoğunlukla meyveler, özellikle narenciye) nemi sevmez. meyve ve sebze çekmecesine bir sünger koyun. Fazla nemi emer, böylece limonlarınız daha uzun süre daha taze kalır.

4. Zarfları kapatın
Sık sık mektup gönderisi yapıyorsanız zarfları kapatmak için nemli bir sünger kullanabilirsiniz.

5. Buz torbası hazırlayın
Süngerinizi ıslatın ve sıkın, fermuarlı bir torbaya koyun ve dondurun. Sonra bir öğle yemeği kutusuna ya da çantasına koyun.

6. Çocuklarınızla sünger sanatı yapın
Bu süngerleri sevimli şekillere sokun ve çocuklarınızın oynamasını ve yaratıcılıklarını kullanmasına izin verin.

7. Oje çıkarıcı kavanoz
Bir kavanozu, oje çıkarıcı ve bir süngeriniz varsa, kendi oje çıkarıcı kavanozu yapabilirsiniz.

8. Değerli eşyalarınızı koruyun
Yumuşacık olduklarından ve tuhaf alanlara uyacak şekilde bükülebildiklerinden süngerler özellikle kırılacak narin eşyalar için harika bir dolgu malzemesidir.

9. Lekeleri kazaklardan çıkarın
Kazaklarınızı temizlemek için dokulu bir sünger kullanılabilir. Süveterini hafifçe süngerle ovalayın. Dokusuna zarar vermeyecektir.

10. Duvar kağıdını çıkarın
Duvar kağıdı, yapışkan olması nedeniyle duvarınızda kalır – bu yapışmasını sağlar, aynı zamanda çıkarmayı zorlaştırır. Süngerinizi yumuşatıcı ve sıcak su çözeltisine batırın, fazla suyu sıkın ve duvarlarınızı yavaşça silin. Yapıştırıcıyı gevşetir ve duvar kağıdının çıkmasını kolaylaştırır.

11. Zeminlerinizi koruyun
Zeminlerinizi koruyan özel keçe halkaları satın almak zorunda değilsiniz. Sadece küçük parçaları kesin ve bunları sandalyelerinizin ve kanepenizdeki bacakların altlarına takmak için tutkal kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.