Bulaşık Telinin (Çelik Yün) Sıra Dışı Kullanımları

0

Bulaşık telini sadece bulaşık için kullanıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bulaşık teli olan (çelik yünü) çok farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

Sobanızın Paslanan bölümlerini temizleyin
Sobanızda veya başka metal eşyalarınızda paslanma varsa çelik yün ile ovarak pası giderebilirsiniz. Gerçekten İşe Yarayan Garip Mutfak Temizleme İpuçları

Makaslarınızı keskinleştirin
Makasınızı keskinleştirmek için birkaç kez bir parça çelik yünü kesin. Bunun ne büyük bir fark yarattığına inanamayacaksınız.

Spor Ayakkabınızı temizleyin
Spor ayakkabınızın veya herhangi bir kirli lastik bölümü ıslak çelik yün parçasıyla ovayarak temizleyin. Temizlikte Alüminyum Folyo Kullanmanın 5 Yolu

Zımpara yapın
Çelik yün, zımparalama için mükemmeldir. Zımparadan daha fazla işe yarayacaktır. Ayrıca parlatma için daha ince bir çelik yün kullanabilirsiniz.

Gevşek bir vidayı sıkın
Bir deliğe geri koymadan önce gevşek bir vida etrafında biraz çelik yünü sarın. Çelik yünü sıkar ve vidayı yerinde tutar.

Pastel boyayı çıkarın
Duvardan pastel boyayı çıkarmak için, çelik yünü ile alanın üzerine hafifçe ovalayın. Pastel boya hemen çıkacaktır. Aynı yöntem, vinil zeminlerde topuk izleri için çalışacaktır.

Farelere engel olun
Farelerle ilgili bir probleminiz varsa, bir farenin içine sığabileceği deliklere ve aralıklara bir miktar çelik yün tıkayın. Çelik yünü çiğneyemezler ve bölgeyi terk ederler.

Giderlerinizi kirlerden koruyun
Köpeğinize banyo yapmadan ya da bulaşıkları yıkamadan önce, drenaj etrafına küçük bir parça çelik yünü yapıştırın. Su akacak, ama giderlere gitmemesi gereken her türlü saç, tüy ve yemek artığı tel üzerinde kalacaktır.

Jantları fırçalayın
Arabanızın jantlarını fırçalamak için biraz bulaşık sabunu ile çelik yün kullanın. Ne kadar parlak olduğuna inanamayacaksınız.

Ateş yakın
Bir ateş yakmak için 9 voltluk bir pil ve bir miktar çelik yünü kullanabilirsiniz!

Son olarak, çelik yünü ile çalışırken daima eldiven giymeyi unutmayın, böylece lifler cildinize yapışmaz ve girmez.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.