Camları Kolayca Tül Kaplayabilirsiniz

0

Perdeler, evlere mahremiyet sağlamak, güneş ışığını kontrol altına almak ve evi güzelleştirmek için vazgeçilmez unsurlardandır. Ancak, bunlar için perdelere yüklü paralar ödemek gerekmez. Hem farklılık yaratmanın, hem de mahremiyeti sağlamanın çok ucuz bir yöntemi var. Camlara tül kaplama!

Özellikle banyo camları, cam bahçe kapıları, mutfak camları, hatta düz dolap camlarını bile bu yöntemle istediğiniz desende tüllerle kaplayabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok da ucuz!

 • Camlara tül kaplamak için gerekli malzemeler
  1/4 bardak oda sıcaklığında su
  2 bardak kaynar su
  2 yemek kaşığı mısır nişastası
  Tül perde (kaplayacağınız camın büyüklüğünde)
  Fırça

Camları nasıl kaplayacaksınız?
Önce kaplayacağınız camın uzunluğunu ve genişliğini ölçün ve tül perdeyi o ölçülerde kesin.

Bir kapta, 2 yemek kaşığı (30 gr) mısır nişastası ile 1/4 bardak (65 ml) oda sıcaklığındaki suyu karıştırın.

Daha sonra 2 bardak suyu (500 ml) kaynatın ve mısır nişastası karışımına ekleyin. Tutkal benzeri bir doku ve görünüm elde edinceye kadar karıştırın ve gerekirse biraz daha mısır nişastası ekleyin.

Kaplamak istediğiniz cama, ince bir tabaka mısır nişastasını bir fırça yardımıyla sürün. Sonra tül perdeyi üzerine yerleştirin. Tül perdenin tamamen camı kapladığından ve kırışıklık olmadığından emin olun. Ardından yine mısır nişastasını alarak tül perdenin üzerine bolca sürün.

Kısa bir süre sonra mısır nişastası kurur ve tül perdeleriniz cama tamamen yapışır.

Tül perdeleri çıkarmak istediğinizde, bir köşesinden tutup rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Camlarınızı da silerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz, herhangi bir iz kalmaz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.