Çekmeceler İçin Düzenleyici Nasıl Yapılır?

0

Çekmeceler ilk kullanmaya başlandıklarında oldukça düzenli olsalar da, zamanla çekmece içindeki eşyaların yer değiştirmesi ve aranan eşyanın bulunamaması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Özellikle geniş çekmeceler için bu durumla daha sık karşılaşmak mümkünken, akıllıca tasarlanmış olan çekmece düzenleyiciler büyük ölçüde kurtarıcı niteliğinde olmaktadır.

Çekmece Düzeni İçin Pratik Öneriler

İnsanın ev içindeki motivasyonunu artıran düzen konusu, dağınık çekmecelerle insanın hem motivasyonunun hem de zamandan tasarruf yetisinin kaybolmasına neden olmaktadır. Çekmece dendiğinde akla ilk gelen yatak odaları için hayatı kolaylaştıran pek çok çekmece düzenleyici fikri bulunmaktadır. Erkesin az maliyetle kendi çekmecelerine uygulayacağı bu düzenleyiciler için boşalmış olan dondurma kapları en güzel seçeneklerden biridir. Ayrıca çekmece düzeni için yapı marketlerde tasarımı daha şık olan çekmece düzenleyicileri de bulmak mümkündür. Ancak şıklığından çok işlevselliğine önem verenler için her eşyanın farklı bölmeye konmasını sağlayacak küçük kapların çekmece içine yerleştirilmesi, düzen gereksiniminin büyük ölçüde karşılanmasını sağlayacaktır. Çekmece Düğmelerini Odanızı Yenileyin

Evde Çekmece Düzenleyici Nasıl Yapılır?

Evde kullanılmayan pek çok eşyayı geri dönüştürerek farklı şekillerde kullanmak isteyenler için farklı ve oldukça kullanışlı çekmece düzenleyici fikirleri gören herkesin şaşırmasına neden olmaktadır. Evde neredeyse hiç para harcamadan çekmece içi düzenleyici yapmak için küçük ebattaki boş kutular size yardımcı olacaktır. Kuru tercihinde boşalmış ve sert özellikte olan ilaç kutuları ve diğer ambalaj kutuları rahatlıkla kullanılabilir. Çekmece içine konacak eşyanın boyutuna göre şekillenen kutular güçlü bir yapıştırıcı ile bir araya getirilerek istenilen renkteki yapışkanlı folyolar ile kaplanmaktadır. Böylelikle ortaya hem şık hem de kullanışlı çekmece düzenleyiciler çıkmaktadır.

Çekmece İçi Düzenleyici Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genellikle dar olan çekmeceleri daha kullanışlı hale getirmek için tercih edilen düzenleyicileri rahat bir şekilde evde yapabilmek için çekmecenin geniş bir alana çıkarılması gerekmektedir. Böylelikle içine yerleştirilecek olan kutuların rahatlıkla seçilmesi ve ebatların çekmeceye göre ayarlanması daha doğru olacaktır. Ayrıca mutfaklarda fazla sayıda olan çekmeceler içinde kullanılabilecek olan düzenleyiciler için, sık kullanılan mutfak eşyalarının yer aldığı çekmece içlerinde kullanılarak mutfaktaki işler daha pratik hale getirilebilir. Doğal, Ferahlatıcı Çekmece Kokusu Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.