Çicekleri Sıkıştırarak İkinci Bir Hayat Verin

0

Size gelmiş ve sizi çok mutlu etmiş çicek buketine veda etmek istemiyor olabilirsiniz. Bu çicekleri saklamak, hatta değerlendirerek ikinci bir hayat vermek istiyor olabilirsiniz. Bunun için size önereceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntemle ister çicekleri saklayın, isterseniz farklı amaçlar için yeniden kullanın.

Bunun için ilk önce yapmanız gereken işlem çiceklerin üzerindeki nemi almanızdır. Bunun için havlu kağıt kullanabilirsiniz.

Çicekleri sıkıştırarak kurutmak istiyorsanız, o zaman saplarını da kesin.

Çicekleri sıkıştırmak için kullanacağınız en iyi yöntem kalın bir kitabın içine koymaktır. Çiceğinizin kuruduktan sonra nasıl görümsenisi istiyorsanız, o şekilde kitabın arasına yerleştirin. Sonra bu kitabın da üzerine başka bir ağırlık koyun. Kitap, çiceğiniz suyunu çekerek kurumasına yardımcı olacaktır. Üzerine koyacağınız ağırlık ise çiceğin formunu belirleyecektir.

Çicek yapraklarının en az 24 saat süreyle kurumasını bekleyin, ama doğru zaman kuruma için en az bir hafta beklemektir. Bu çicekleri kullanmak istiyorsanız o zaman en az iki hfta beklemenizi öneriyoruz.

İki haftanın sonunda artık kurumuş ve sıkıştırılmış çiceklerinizi kullanabilirsiniz. İsterseniz bu çiceklerden dekoratif ürünler yapın (mum süsleme, tablo gibi) isterseniz, arkadaşlarınıza göndereceğiniz kartpostalların üzerine yapıştırın.


Share.

About Author

Comments are closed.