Çok Güçlü Duş Temizleyicisi

0

Temizlik sırasında ev hanımları en büyük zamanlarını küvet ve duşu temizlemeye ayırıyor. Sert sular ve sabun köpükleri sebebiyle duşların sürekli fırçalanması gerekiyor. Ancak tam istendiği gibi temizlik hissini çok zor veriyor.

Bu yazımızda size zor lekeleri, sabun pisliği ve sert su birikintilerini kolay bir ev yapımı duş temizleyicisi tarifi vereceğiz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:
bir sprey şişesi
1 ölçü bulaşık deterjanı
1 ölçü beyaz sirke  Duş başlığı kir ve kireçten nasıl temizlenir?

Yapılışı:

Bulaşık sabunu ve beyaz sirkeyi eşit miktarlarda ölçün. (Her birinden bir veya iki fincan kullanmanız yeterli olacaktır)

Mikrodalgadaki beyaz sirkeyi sıcak olana kadar ısıtın, sonra sprey şişenize dökün.

Bulaşık deterjanını şişeye dökün ve hafifçe karıştırın.

Nasıl kullanılır?
Küvet ve / veya duşunuzun etrafında serbestçe püskürtün. Karışım 30 dakika ila bir saat bekletin, sonra (gerekirse) ovalayın ve iyice durulayın.

Kullanırken, banyonuzun mümkün olduğunca iyi havalandırıldığından emin olun. Banyonun penceresini mutlaka açın. Püskürttükten hemen sonra sirke kokusu her yeri sarıyor, ancak koku oldukça hızlı bir şekilde dağılıyor. Eğer sirke kokusuna gerçekten dayanamıyorsanız, temizleyiciyi kullanırken ağzınızın ve burnunuzu bir maske veya eşarpla sarabilirsiniz.

Neden Çalışıyor?
Bu ev yapımı duş temizleyici çok iyi çalışıyor çünkü aslında bir tanesi iki temizleyicidir! Beyaz sirke, kokuyu ortadan kaldırır, zorlu lekeleri çıkarabilir ve diğer yüzlerce şeyi de yapabilir.

Bulaşık deterjanı, inatçı yağları çıkırıyor. Aynı zamanda bulaşık deterjanı ev yapımı duş temizleyicisini kalınlaştırıyor. Böylece duş camları ve duvarlarındaki kirlerin yapışmasını önleyerek gidere doğru akmasını sağlıyor.


Share.

About Author

Comments are closed.