Dekoratif Yılbaşı Ağacı Yapmak İster misiniz?

0

Boş şişelerinizi vazo gibi kullanabileceğiniz gibi, dekoratif ağaçlar da yapabilirsiniz. Şişelerinizi istediğiniz gibi boyayıp, süsleyerek farklı kullanımlar ve anlamlar kazandırabilirsiniz. Yılşabı yaklaşıyor. Siz de evinizdeki boş şişelerle bir yılbaşı ağaçı yapmak ister misiniz?

siseden-agacİhtiyacınız olan malzemeler:

  • Şarap şişesi
  • Beyaz sprey boya
  • Sprey boya
  • Sprey yapıştırıcı
  • İngiliz tuzu (Epsom tuzu)

 

 

Yapılışı:

Öncelikle şişelerin üzerinde bulunan etiketleri çıkarak işe başlamanız gerekiyor. Etiketi temizleyin ve şişeyi tamamen kuru bir hale getirin. Bunun için boş ve temiz şişenizi sıcak bir yere koyun ve üzerinde hiçbir nemin kalmadığından emin olun. Nemli olması halinde boya bir sure sonra üzerinden düşecektir.

Açık havada ya da iyi havalanan bir alanda şişeyi elinize alın. Sprey boya kullanacağınız için etrafa sıçrayabilir. Bunun için çalışma yapacağınız alanın etrafına gazete kağıdı ile örtmeyi unutmayın.

Önce şişenizi istediğiniz renk ile tamamen boyayın. Biz bu çalışmamızda beyaz rengi seçtik. Şişenin hiçbir yeri görünmeyecek şekilde iyice boyayın. Boya kuruduktan sonra üzerine sprey yapıştırıcıdan sıkın ve hemen ardından yapıştırıcının üzerine ingiliz tuzu (Epsom tuzu) serpin. Şişeniz ışıldayıncaya kadar bu işleme devam edin.

Şişe kuruduktan sonra, güzel bir görüntü oluşturacktır. Hızlı kuruması için sıcak bir ortamda şişeyi tutun. Ardından hazır olan dekoratif vazonuzu istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.