Dikişsiz T-Shirtten Çanta Yapımı

0

Çantalar, kadınların en önemli aksesuarlarıdır. Kadınların kıyafet kombinlerinde tamamlayıcı ve eşyalarını rahat taşıyabilmek için kullandıkları çantaların birçok modeli bulunmaktadır. Çantalar amaçlarına göre de gruplanmaktadır. Makyaj çantaları, alışveriş çantaları, gece çantaları gibi birçok model bulunmaktadır. İsteğinize uygun çanta modellerini alışveriş merkezlerinden pazarlara kadar birçok yerde her keseye uygun olarak bulunabilir. Eğer yeni bir çantaya ihtiyacınız var ve özgün bir çanta olmasını istiyorsanız çantanızı kendiniz yapabilirsiniz. Üstelik yeni bir çanta yapabilmek için dikiş bilmenize de gerek yok. Bir eski t-shirt ve makas kullanarak yeni ve kendinize özgün bir çanta hazırlayabilirsiniz. Çanta yapmak için penye, dikişsiz kısa kollu eski bir t-shirtünüzü değerlendirin. Desensiz bir t-shirtün üzerine baskı yaptırabileceğiniz gibi kumaş boyalarıyla da t-shirtü dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Evde bulunan birçok malzemeden çanta yapılabilir. Hasır bir ipi, eski bluzları, kot bir pantolonu, kâğıt, keçe, deri gibi malzemeleri küçük değişiklikler yaparak çantaya dönüştürebilirsiniz. Yün iplerinizle kendinize yeni çantalarda örebilirsiniz. Bu tarz çantaları ister odanızda organizer olarak kullanabilir, fazla market poşetlerini biriktirebilir, Pazar çantası veya alışveriş poşeti olarak değerlendirebilirsiniz. Hatta okul için bile uygun olabilir. Kot ceplerini çantalarınıza küçük gözler yapmak için değerlendirebilirsiniz. Kurdeleleri kelebek düğümü atarak kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırır. Evde düğmeleriniz varsa bunları t-shirtten yaptığınız t-shirtün üzerine dikerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yerine ütü ile yapışan yapışkan taşlarla yeni çantanıza parlaklık verebilirsiniz.

Dikişsiz T-shirtten Nasıl Çanta Yapılır?

Eskiye t-shirtleri atmadan önce bir kez daha düşünün. Şık çok amaçlı çantalara dönüşebilirler. t-shirtünüzün kol kısımlarını kesin. Eğer spor atlet bir t-shirt kullanırsanız kol kısımların kesmenize gerek yoktur. Altı kısmını dilediğiniz uzunlukta pay bırakarak bir kalemle çizin. Kalem yerine renkli bir sabunla da işaretleme yapabilirsiniz, kalemden daha kolay temizlenecektir. Çizdiğiniz çizgiye kadar t-shirtün alt kısmına kesikler atın. T-shirtü ters çevirip kesiklere bitene kadar birbirine bağlayın. Kol kısımlarını da kesip minik bir bağ yaparak kullanabilirsiniz. Dilerseniz içe attığınız düğümleri dışarıda görünecek şekilde de t-shirtün tersini çevirmeden yapabilirsiniz. Yeni çantanız kullanıma hazırdır. Hazırladığınız bu çantayı alışveriş çantası olarak kullanabilirsiniz. Dikişsiz t-shirtten yaptığınız bu tişört çamaşır makinesinde yıkanabildiği için temizlemesi oldukça kolaydır. Ayrıca kullanımı da pratik ve taşıması kolaydır. Bu yöntemle 10 dakika içinde yeni bir çantaya sahip olabilirsiniz. Üstelik dikiş bilmeyen kadınlar bile bu çantayı rahatlıkla yapabilirler. Dilerseniz dikerek de yeni bir çanta yapabilirsiniz. Hazırladığınız çantanın iç kısmını renkli kalın bir koli bandıyla kaplayıp, alt kısmını zımbalayarak plaj çantası olarak plajda kullanabilirsiniz.

Dikişsiz Tişörtten Çanta Yapımı

Dikişsiz bir t-shirtü çantaya dönüştürmek için dikiş makinenizi de kullanabilirsiniz. Bol bir t-shirtü çanta olarak kullanacaksanız, sizin için yeterli büyüklükte yanlarından kesin. Uzun ve kısa kollu t-shirtlerin kollarını düzgün bir biçimde kesin. Alt ve yan kısımlarını elinizde veya dikiş makinesi kullanarak dikin. Hazırladığınız çantanın üzerine renkli rozetler takarak veya kumaş boyasıyla boyayarak renklendirebilirsiniz.

Askılı Badiden T-shirt Yapımı

Ev içinde ve gömleklerle giyilen askılı badiler, şık birer çantaya dönüşebilir. Askılı bir t-shirtü ters çevirip kolları aynı hizaya gelecek şekilde çevirin. Alt kısmını işlemleri yaparken kaymaması için toplu iğne kullanarak sabitleyin. T-shirtün alt kısmını tersten dikip, bir kurdele ile süsleyin. Bu t-shirtler diğer t-shirtlere göre daha küçük boyutlarda olduğu için çantanızın içinde kalemlerinizi, makyaj malzemesi veya peçete gibi küçük ıvır zıvırları kolay bulmak için değerlendirebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.