Diş Macununu Yapabilirsiniz

0

Söylemeye gerek yok, satın aldığınız ticari diş macunları, uzun vadede dişlerinize zarar verebilecek kimyasal maddelerle doludur. Bu nedenle, gerçekten kullanabileceğiniz doğal diş macununa başvurmak her zaman iyidir; tek ihtiyacınız olan, mutfağınızda bulunan birkaç bileşen.

Evde diş macunu yapma düşüncesi aklınızdan geçmediyse, ne kadar basit olduğuna inanamayacaksınız. Aloe veralı diş macunu nasıl yapılır?

Tek ihtiyacınız olan bu birkaç temel bileşen:
Karbonat
Tuz
Nane esansiyel yağı
Filtrelenmiş su

Evde DIY Diş Macunu Yapılışı

Karbonat tozu, tuz (isteğe bağlı) ve nane esansiyel yağını karıştırın. Bir seferde biraz su ekleyin; Her ekleme işleminden sonra, hamur istenen kıvamı gelene kadar iyice karıştırın. Bu kadar!

Doğal diş macunuyla dişlerinizi temizleyip, nefesinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Karbonat tozu, dişlerinizi temizlemenin en iyi yollarından biridir. Toksik değildir ve diş minelerini bozan asitleri nötralize ederek ağızdaki alkaliniteyi arttırır.  Çocuklar için diş macunu nasıl yapılır?
Tuz, lekeleri çıkarmaya ve dişleri daha fazla beyazlatmaya yardımcı olan yumuşak bir aşındırıcı olarak işlev görür. Aynı zamanda, hem dişleriniz hem diş etleriniz için doğal bir florür kaynağı içerir. Florür genellikle ticari diş macunlarının çoğunda bulunur.

Nane esansiyel yağı, diğer diş macunlarının yapacağı gibi size taze bir nefes verir. Güçlü tadı sadece size iyi bir nefes vermek için değil , aynı zamanda ağzınızda gelişen anaerobik bakterileri öldürmeye de yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.