DIY Lavabo Dezenfekte Mendili

0

Banyo lavabonuzun evinizde en mikrop yüklü yerlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Çünkü lavabo, ellerinizi yıkamak ve dişleri fırçalamak, vücudun bakterilerini yok etmek için kullanıldıktan sonra, patojenler gelişmeye başlar. Islak ortam mikrop gelişimini artırır.

Bu nedenle, mikropların evinizin etrafına yayılmasını önlemek için sık sık bu alanı temizlemek ve dezenfekte etmek önemlidir. Banyoda dezenfekte edici mendil tutmak, pislikleri temizlemek ve düzenli olarak dezenfekte etmek için banyo tezgahını temizlemeyi kolaylaştırır. Ev dezenfektanını kendiniz hazırlayabilirsiniz

Hepimizin bildiği gibi, tek kullanımlık dezenfekte edici mendilleri depolamak için birkaç dezavantaj var. İlk olarak, oldukça pahalı olabilirler ! İkincisi, içlerindeki kimyasal yüklü maddelerin listesi gizemli olabilir. Bu yüzden, dezenfekte mendilleri evinizde kendiniz hazırlamalısınız.

4 bardak ılık su
2 çorba kaşığı kakao sabunu
10 damla Kekik yağı
5 damla Limon otu yağı
5 damla portakal yağı Mutfağınızda güvenle kullanabileceğiniz dezenfektan tarifi

Bu tarifdeki aktif bileşen, timol adı verilen bir bileşik içeren Kekik yağıdır . Thymol, yüzeylerin dezenfekte edilmesinde çok önemlidir. Ayrıca, narenciye kokuları ile çok iyi karışan sıcak ve hoş kokulu bir koku verir.

Bu karışımın içine isterseniz kağıt mendil isterseniz yıkanarak yeniden kullanılabilecek bezler koyabilirsiniz. Lavaboyu kullandıktan sonra bu mendil veya bezlerle silin. Böylece lavabonuzda mikropların gelişmesini önlersiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.