DIY Peeling Lif Kabağı Sabunu

0

Cildin pürüzsüz ve yumuşak kalması söz konusu olduğunda herkesin farklı ihtiyaçları vardır. Bazıları kuru fırçalamayı sever, bazıları şeker peelingi kullanmayı sever, bazıları da keçeli sabun çubuklarını tercih eder. Aşağıda tarifini vereceğimiz lif kabaklı sabun tüm bu peeling yöntemlerinin yerine geçebilir.

Gerekli olan malzemeler

Yarım kilo eriyik shea yağı sabunu
1 adet lif kabağı
20 damla lavanta esansiyel yağı
Silikon kalıp veya sabun kalıbı

Lif kabağını bir ekmek bıçağıyla altı eşit dilime ayırın. Elinizde bulunan kalıplara lif kabağının kesilen parçalarını yerleştirin. Sadece kare veya dikdörtgen bir kalıbınız varsa, lif kabuğunu kesmek için biraz yaratıcı olmanız gerekir.

Şimdi sabununuzu doğrayın. Ne kadar küçük keserseniz, o kadar hızlı erir – ama daha büyük parçalar da iyi çalışır. 🙂 Sabun parçalarını her seferinde karıştırıp, bir anda 15 saniye boyunca bir cam kap ve mikrodalgaya yerleştirin.

Sabun tamamen sıvı olduktan sonra, isterseniz uçucu yağ ve birkaç damla sabun boyası ekleyin.

Eritilmiş sabun karışımını kalıba dökün ve kabağın her tarafının kaplanmasını sağlayın.

Bir ya da iki saat sonra sabun kurulacak ve kullanıma hazır olacak!

Bu sabunu kullanmayı çok seveceksiniz. Shea yağı sabunu süper nemlendiricidir; Lavanta harika kokuyor ve cildiniz için harika; ve lif kabağı cildinizi ipeksi bir şekilde pürüzsüz olacaktır.

Bu tarif, küçük sabun kalıntısı olan 6 büyük sabun kalıbı yapacak. Onları kendiniz için saklayın veya hediye için paketleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.