DIY Sirke ve Hidrojen Peroksitli Çok Amaçlı Temizleyici

0

Evinizde ve özellikle mutfağınızda kullanmak için çok amaçlı bir temizleyiciye ihtiyaç vardır. Mutfağınızı dezenfekte eden ve bakterileri öldüren. Sizlere çok basit bir formül önereceğiz. Bu karışımı temizlikte olduğu gibi meyve ve sebzelerinizi yıkarken de kullanabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sirke ve Hidrojen Peroksitin birlikte kullanılması halinde tüm Salmonella, Shigella veya E. coli bakterileriyle kirlenmiş gıda ve yüzeylerde çok başarılı olduğu ortaya çıkmış. Klorlu ağartıcı veya ticari olarak satılan herhangi bir mutfak temizleyicisinden çok daha fazla etkili… Dezenfekte eden çok amaçlı temizleyici tarifi


BASİT ÇOK AMAÇLI HİDROJEN PEROKSİT + SİRKE TEMİZLEYİCİ TARİF
DIY Sirke ve Hidrojen Peroksitli Çok Amaçlı Temizleyiciİlk sprey şişesinde birleştirin:

1 1/2 su bardağı beyaz sirke
Yarım bardak Hidrojen Peroksit
5 damla çay ağacı yağı
5 damla karanfil yağı

tüm malzemeleri karıştırın ve temizlemek, dezenjfekte etmek istediğiniz yerlere sıkın. Muslukları, kesme tahtalarını, hatta meyve ve sebzeleri – temizlemek istediğiniz yüzeylere püskürtün. Tüm yüzeyler için çok amaçlı temizleyici nasıl yapılır?
Not: Bazı uzmanlar sirke ile Hidrojen Peroksitin birleştirilmemesi gerektiğini belirtiyor. İsterseniz Hidrojen Peroksit ayrı bir şişeye koyun. Diğer malzemeleri sirke ile birleştirin. Temizleyeceğiniz alanı sıkın ardından Hidrojen Peroksiti tek başına sıkın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.