DIY Terracotta Uçucu Yağlar İle Oda Parfümü

0

Terracotta veya terrakotta; pişmiş kil bazlı, kahverengimsi kızıl renkli, mat seramik. Bununla birlikte bazı su geçirgen ve parlak seramiklere de terrakotta denir. Saksı ve çömleklerden, su ve kanalizasyon borularına; yüzey süslemelerinden, inşaat malzemelerine kadar çok çeşitli bir kullanım alanı var.

Ihtiyaç duyulan malzemeler
Terracotta kil
Oklava
Hamur kesici
Uçucu Yağlar

İlgili: Portakal kabuklu, karafilli oda kokusu

Aşama 1
Küçük bir kil parçası alıp, bükülebilir hale gelinceye kadar elinizde ısıtmaya başlayın. Sonra oklava kullanarak istediğiniz kalınlıkta açın.

Aşama 2
İstediğiniz şekli kesmek için bir hamur kesici kullanın. Veya dairesel bir kapak veya başka bir şekil verici kullanın ve etrafını bıçakla kesin.

Aşama 3
Esansiyel yağın emilmesi için kildeki oyuklara veya girintilere ihtiyacınız vardır. Bu yüzden tasarımları kile bastırmak için damgaları kullanın veya kildeki yarıkları bıçakla kesin. Oda spreyini asmayı planlıyorsanız, üst kısımda ipiniz için yeterince büyük bir delik açmayı unutmayın.

İlgili: Bahara özel oda kokuları hazırlayabilirsiniz

Aşama 4
Ambalajın üzerindeki tarife göre fırında pişirin. Fırından çıkarın ve tamamen soğumaya bırakın.

Aşama 5
3-5 damla esans yağı ekleyin ve kile sürün. Yağ kil tarafından emilecektir bu nedenle daha güçlü bir koku ya da koku dağılmaya başlarsa daha fazla uçucu yağ ekleyebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.