DIY “Vintage” Mason Kavanoz Yapımı

0

Bazı kişiler mason kavanozları çok seviyor. çok renkli ve çok yönlü bu kavanozların kullanımı gerçekten şık. Renkli bu kavanozların fiyatları düz beyaz olanlara göre daha pahallı. Ama siz de mason kavanoz hayranı iseniz kendiniz yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

Mason kavanozları
Plastik bardak
Karıştırmak için bir şiş veya popsicle çubuğu
Turkuazda 1 kavanoz Pebeo Vitrea 160 Cam Boya
1 kavanoz Pebeo Vitrea Aydınlatma Ortamı

Yapılışı:
Aydınlatma ortamından 1 – 3 çay kaşığı (mason kavanozun boyutuna bağlı olarak) plastik kabınıza ekleyin ve bezelye büyüklüğünde turkuaz boya ekleyin ve karıştırma çubuğunuzla iyice karıştırın.

Şimdi temiz ve kuru mason kavanoza bu karışımı dökün ve kavanozun iç kısmı kaplanana kadar sallayın. Ardından içindeki sıvı tekrar plastik bardağınıza dökün.

Kavanoz içinde kalan damlaları almak altta parşömen veya balmumu kâğıdı olan bir tel raf üzerine yerleştirin. Kavanozları doğrudan kağıda yerleştirebilirsiniz, ancak pişirme öncesinde kavanozu ağzınızdan fazla boyayı silmeniz gerekir.

“Vintage” olarak istediğiniz kadar kavanoz için tekrarlayın.

Kavanozların en az bir saat kurumaya bırakın ve daha sonra 320 derece ısıtmadan önce kavanozları fırına koyun. 40 dakika pişirin daha sonra fırını kapatın ve tamamen soğuyana kadar kavanozları içeride bırakın.

Sonuç, güzel bir “vintage” kavanozdur! Cam boya, çiziksiz sert ve temizdir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.