DIY Yeniden Kullanılabilir Gıda Ambalajı

0

Plastik ambalaj, alüminyum folyo ve streç filmler, yiyecekleri taze tutmaya gelince faydalıdır, fakat aynı zamanda çok fazla atık yaratıyor! Her zaman ürettiğimiz çöp miktarını azaltmanın yeni yollarını aradığımızda karşımıza güzel bir fikir çıktı. Yapması çok kolay.. Yeni bir plastik ambalaj rulosu almanıza gerek kalmayacak. Ve gerçek bir para tasarrufu sağlayabilirsiniz çünkü tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Gereçler:
İnce pamuklu kumaş (Ağartılmamış tülbent olabilir)
Makas
Balmumu
Fırın Tepsisi
Boya fırçası

Kumaşınızı istediğiniz boyutlarda keserek başlayın. Farklı ebatlarda kaplarda kullanmak için birkaç farklı ebatta kesmek iyi bir fikir olabilir!

Ardından balmumu /kalıp halindeyse) biraz rendelemeniz gerekir. 12 metrekarelik kumaş başına yaklaşık 2 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu yeterli olacaktır.

 

 

Fırını 200 ° C’ye ısıtın. Ardından, kumaş parçalarınızdan birini bir tepsiye yerleştirin ve balmumunu üzerine serpin. Ardından, tepsiyi balmumu eriyene kadar fırına koyun, bu sadece 5 dakika kadar sürer.

Balmumu eridikten sonra tüm kumaşı kaplamak için boya fırçanızı kullanın ve eşit şekilde kaplandığından emin olun. Ardından, kumaşı soğutmak için bir yere asın ve kullanıma hazır!

Kaseleri ve tabakları örtmek, sandviçleri veya peynir bloğunu sarmak veya atıştırmalık yiyecekler için bir kabın içine katlamak için kullanabilirsiniz. Her saklama beziniz birkaç ay dayanmalıdır ve kirlenirse, soğuk suyla el ile yıkayın (ılık su mumu eritir) ve kurumaya bırakın.

Eğer sargı, zaman içindeki tutuşunu kaybetmeye başlarsa, tekrar tekrar bu işlemi tekrarlayın ve yeni kadar iyi olacak! Sadece zamanla para tasarrufu yapmakla kalmayacak, aynı zamanda çevre için de mükemmel bir seçim yapacaksınız!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.