Doğal Portakal Kabuklu, Karanfilli Oda Kokusu

0

Evinizin havasını yenilemek, güzel bir koku vermek için kimyasallarla dolu kokular kullanmanıza gerek kalmadan, kendiniz evinizde doğal kokular hazırlayabilirsiniz.

Doğal malzemelerle hazırlayabileceğiniz portakal kabuklu, karanfilli kokuyu sprey haline getirerek, tüm evinizin temiz ve ferah kokmasını sağlayabilirsiniz. Bahara özel doğal oda kokuları yapımı

Oda kokusu için malzemeler

  • ½ bardak kurutulmuş portakal kabuğu
  • ¼ bardak karanfil
  • ¼ bardak yıldız anason
  • 40 damla tatlı portakal yağı
  • 5 damla karanfil yağı

oda-kokusu2

Oda spreyini nasıl yapacaksınız?

Bir kavanoza, kuru portakal kabuğunu, yıldız anasonu ve karanfilleri koyun. Uçucu yağları da doğrudan kavanozun içine diğer malzemelere ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırmak için kavanozu sallayın. Ev için doğal güzel kokular

Karışımı kapalı kavanozun içinde gece boyunca bekletin. Portakal kabuğu ve karanfiller tüm uçucu yağları emecektir.

Uçucu yağlar emildikten sonra kavanozun kapağını, kokunun dışarı çıkmasını sağlayacak bir bezle değiştirin ve bir iple dekoratif bir şekilde bağlayın.

Hazırladığınız kokuyu, isterseniz salonunuza, isterseniz yatak odanıza, isterseniz de banyonuza yerleştirin. Evinizde neden defne yaprağı yakmalısınız?

Bu koku yaklaşık 2 hafta boyunca evinize güzel, ferah kokular verecektir. Koku kaybolmaya başladığında uçucu yağlardan yeniden ekleyebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.