Dondurma Çubuklarından Kalemlik Yapımı

0

Dondurma çubukları yaratıcılığınız ortaya çıkaracak kadar farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu yazımızda çocuklarınızın odasına güzel bir kalemlik yapabilirsiniz. Üstelik çocuğunuzun yediği dondurma çubuklarını biriktererek. İsterseniz bu çubukları satın da alabilirsiniz.

Şablon hazırlayın
Bir parça kağıda çubuklardan birini yerleştirin. Uzunluğunu ölçün. Dondurma çubuğunun uzunluğuna dayalı bir eşkenar üçgen oluşturun.

Dondurma çubuklarından birini, oluşturulmuş üçgenin herhangi bir tarafına yerleştirin. Çubuğun bir ucunda biraz yapıştırıcı sürün.

Yapılmış üçgenin başka bir tarafına başka bir dondurma çubuğu yerleştirin. İki çubuğu birbirine yapıştırın. Çubukların diğer iki ucuna biraz yapıştırıcı sürün ve üçüncü çubuğu da birleştirin.

Kağıt yaprağını çıkarın. Bu aşamada, bir çubuk üçgeni oluşturmuş olacaksınız. Bu örnekten, artık kalemlik inşaa etmeye başlayabilirsiniz.

Yapının ikinci ve diğer katlarını yapmak için aynı adımları izleyin.

Yapının kurumasını bekleyin. Ardından tabanını yapmaya geçin. Kalemleri yerinde tutmak için kalemlik için bir temel oluşturun. Yapılı kalemliğin iki tarafına biraz yapıştırıcı sürün ve bir çubuk yerleştirin. Her yere bunu yapınca tabanı bitirmiş olacaksınız.

Taban kuruduktan sonra, fazlalığı kesin. Kesilecek bölümü kalemle işaretlerseniz daha kolay olabilir.

Kalemliği istediğiniz gibi boyayın. Ayrıca istediğiniz aksesuarları da kullanabilirsiniz. Örneğin ilginç bir desen, favori bir hayvan veya isminizi boyayın.

Tamamlandı! Artık dondurma çubuklardan yapılmış bir kalemliğiniz var.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.