Duşta Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

0

Duşta esansiyel yağların kullanılması çok faydalı ve kolaydır. Bu yazımızda size duştaesansiyel yağları kullanmanın farklı yöntemlerini sizlere anlatacağız. Evinizde çok kolay yapabilir veesansiyel yağları sağlığınız için kullanabilirsiniz. Banyo Yaparken Kullanabileceğiniz 22 En İyi Esansiyel Yağ

Lif İnfüzyon
Seçtiğinizesansiyel yağdan bir şişe alın ve banyoya kolayca taşımak için bir bez, pamuk top veya başka bir “taşıyıcı malzeme” ye 5 ila 20 damla yağ uygulayın.
Malzemeyi duş zemine, düşen suyun doğrudan çarpmadığı bir yere yerleştirin (yağların buharla çok çabuk buharlaşmasını önlemek için).
Buhar oluşturmak için duş suyunu mümkün olduğu kadar sıcak açın. Yeterli miktarda olduğunda, suyu istediğiniz sıcaklığa getirin ve tadını çıkarın. Uçucu Yağların Faydalarını Biliyor musunuz?

Duş Duvar İnfüzyonu
Tüm duvarlara ve duş perdesine sprey şişe içine koyduğunuzesansiyel yağı püskürtün. Duşa girmeden önce buharı oluşturmak için suyu en yüksek sıcaklığa getirin.

Kişisel Yağ Uygulaması
Her zamanki gibi duş alın ve cildinizi ve saçınızı yıkadıktan sonra suyu kapatın.
Cildinize esansiyel yağı ile yavaşça masaj yapın, her dizin arkasından bir damla ile başlayın ve ona ters bir tepki vermediğinizden emin olduğunuzda yukarı doğru çalışın.
Vücudunuzda bir seferde yağı bir damla uygulamaya devam edin, ayaklarınıza, koltuk altlarına ve boğazınıza özellikle dikkat edin. Yüzünüzdeki hassas cilde sadece az miktarda yağ sürmeye özen gösterin.
Durulama suyunu tekrar açmadan önce birkaç dakika derin nefes alın. Uçucu Yağları Mutfağınızda Kullanabileceğiniz 6 Farklı Alan

En İyi Uçucu Yağ Banyosu İnfüzyonu İçin İpuçları
Doğru hazırlık, esansiyel yağ ile beslenen duşunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için çok önemlidir, bu nedenle, maksimum fayda sağlamak için zaman ayırın.
Duşunuz için bir tane seçmeden önce, çeşitli uçucu yağların özelliklerini dikkatlice düşünün. Çok konsantre olduklarından, bir yağın sisteminizde ne gibi bir etkisi olacağını bilmek önemlidir.
Yağla birlikte verilen talimatları okuyun ve hiçbir zaman bez veya duş duvarına 20 damladan fazla uygulamayın – bunlardan fazlası zarar verebilir.
Yağ bileşenlerinin solunum sisteminize derinlemesine ulaşmasını sağlamak için derin nefes alıp verin.
Duş alırken, dolaşımınızı teşvik etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için lenf hareketini artırmak için kollarınızı ve bacaklarınızı dairesel hareketlerle ovalamak için bir lif kullanın. Uçucu Yağları Ayaklarınızın Altına Sürmeniz İçin 4 Neden


Share.

About Author

Comments are closed.