Ecza Dolabında Bulunması Gereken Şifa Merhemi

0

Neosporin benzeri özelliklere sahip organik bir merhem oluşturmak için hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, saf esansiyel yağlar ve bir E vitamini kapsülü gibi basit malzemeler gerekiyor. Bu merhem koruyucu, dezenfekte edici ve nemlendireci olarak kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendirici ve aynı zamanda antibakteriyeldir. Zeytinyağının antioksidanları ve diğer antienflamatuar özellikleri vardır. Lavanta esansiyel yağı, cildinizin en iyi arkadaşıdır. Sadece duyuları sakinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda doku onarımı olarak şaşırtıcı iyileştirici özelliklere sahiptir. Limon esansiyel yağı kokulu antiseptik nitelikleri ile temizler ve dezenfekte eder. Ve son olarak, Çay ağacı yağı antibakteriyel ve antifungaldir!

Malzemeler:

1 su bardağı organik, soğuk preslenmiş hindistan cevizi yağı
1 su bardağı kaliteli zeytinyağı
4 yemek kaşığı balmumu pastilleri
1 çay kaşığı E vitamini yağı (isteğe bağlı)

Küçük kavanoza eklenecek yağlar (Her bir kavanoza konulacak)
10 damla lavanta esansiyel yağı
8 damla Limon esansiyel yağı
6 damla Çay Ağacı esansiyel yağı
3 ila 4 damla E vitamini yağı

Yapılışı
Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve balmumu 1 litre cam kavanoza ekleyin. Büyük bir tencerenin yarısını ılık suyla doldurun, ocağınızı düşük ila orta ateşte ayarlayın ve eriyene kadar her birkaç dakikada bir bıçak veya şişle karıştırarak malzemeleri yavaşça eritin.

Eritip karıştırırken, 4 adet cam kavanozu hazırlayın. 4 küçük kavanoza yukarıdaki gibi esansiyel yağları ve E vitaminini ilave edin.

Şimdi her kavanozu erimiş karışımla doldurmaya hazırsınız. Her bir kavanozu yarısına kadar doldurun. Kavanoz sertleşene kadar soğumasını sağlayın. İlgili: Uyku getiren merhem tarifi

Merhem katılaşınca kapakları sıkıca kapatın. Bu kavanozlar yaklaşık bir yıllık raf ömrüne sahiptir.

Bu merhem aslen ellerdeki çatlaklar ve kuruluk için yapılmış olmasına rağmen onu kullanmanın pek çok farklı yolu vardır.

Hazırlayacağınız merhemi kullanabileceğiniz 12 farklı yöntem

1. Aşırı kuru ciltler için el nemlendiricisi

2. Kuru, çatlak topuklu ve sert dirsekleri tedavi etmek

3. Kuru iklimlerde çok amaçlı bir nemlendirici

4. Çatlamış dudakları veya çatlamış cildi yatıştırır ve iyileştirir.

5. Böcek ısırıklarını ve arı sokmalarını yatıştırır! ilgili: Sedef hastaları için merhem tarifi

6. Bebek bezi döküntü için harika

7. Köpeklerinizi aklınızda bulundurun! Güneşten yanmış burunları, yaraları, sıcak noktaları ve cerrahi sonrası yaraları tedavi edin. Lavanta ve Çay Ağacı’nın tadı köpeklerin yaralarını yalamalarını önler. (Uçucu yağlara son derece duyarlı oldukları için kedilerde kullanım için uygun değildir.)

8. Antiseptik, mantar önleyici ve antibakteriyel özellikleri çocuklar ve yetişkinler için kesikler, sıyrıklar ve yara sonrası bakım için mükemmeldir!

9. Yaşlı insanlar ve ince, kırılgan ciltleri için harikadır

10. Pul pul olan kafa derisi için çok iyidir

11. Egzama kaşıntıları için iyidir

12. El dezenfektanı ve nemlendirici bir arada!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.