Eski Abajurunuza Yeni Bir Hava Katın

0

Annelerimizin evinde dönemlerin klasiği olan ve her evde olmazsa olmaz olan abajurlar bulunurdu. Eğer siz abajur seviyor ama 80’li yıllardan kalma eski haline modern bir hava vermek isterseniz önerilerimizi okuyabilirsiniz.

Annenizin verdiği veya annenizin evinden size gelen abajurlar, son yıllarda yine moda oldu. Ancak, evlerde artık klasik eşyalar olmadığı için abajurlar, eski ve démodé olarak salonların en kuytu köşelerinde yerini alıyor. Siz de her baktığınızda, “çok kullanışlı ve eski görünümlü” diye içinizden geçiriyor olabilirsiniz. Abajurunuza modern bir hava vermek ve orijinal bir abajur yaratmak mümkün.

Bunun için ihtiyaçınız olan sadece farklı renklerde ve farklı büyüklüklerde düğmeler. Düğmeleri istediğiniz gibi abajurun kumaşının üzerine japon yapıştırıcı ile yapıştırın. İsterseniz, düğmeleri rastgele yapıştırın, isterseniz kumaşın üzerine kurşun kalemle yerleştiriceğiniz düğmeleri çizin. Ardından da yapışma işlemine geçin.

Düğmeleri yapıştırdıktan sonra 48 saat abajurunuzu kullanmayın ve iyice yapışmasını bekleyin.

Abajurunuzu yaktığınızda, renkli düğmelerinde ışığı farklı yansıttığını göreceksiniz. Farklı renkler, salonunuza sıcaklık katacaktır.

İsterseniz, düğme yerine farklı taşlar, deniz kabukları gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.