Eski Kazaklarınızdan Yastık Yapmak İster Misiniz?

0

En sevdiğiniz kazağınızda bir delik mi oluştu? Ya da artık giyemiyor musunuz? Atmak yerine kazağınızı değerlendirebilirsiniz. Eski kazaklarınızdan evinizde şık dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Hem de dikiş makinasına bile ihtiyaç olmadan. Nasıl mı yapacaksınız? Yazımızda ayrıntıları bulabilirsiniz. Böylece eski kazaklarınıza ikinci bir hayat daha vermiş olacaksınız.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Yastık içi

Kazak

Makas

İğne

Çubuk pimleri (isteğe bağlı)

Düğmeler (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Kazak yastık yapmak için malzemeleri toplayın. Yastık yüzeyine gelecek şekilde kasağın üzerinde bir leke veyayırtık olup olmadığını kontrol edin. Ardından bir makasla kazağınızın kollarını ve boynunu kesin. Böylece kazağınızın sadece gövde kısmı elinizde kalmış olacaktır. Kazağı çok fazla germeden ama sarkmalara da izin vermeyecek şekilde yastığı içine koyun. Kazağınızın içinde yastık varken son düzenlemeleri yapın. Ardından iğne ile kazağın alt ve üst bölümlerini dikin.

Daha dekoratif bir görünüm kazanması için diktiğiniz bölümlere düğme veya daha farklı aksesuarlar koyabilirsiniz. Ancak koyduğunuz aksesuarların sizi rahatsız etmeyecek özellikte olduğundan emin olun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.