Eşyalardaki Kötü Kokulardan Kurtulmanın Yöntemi

0

Hiç yıkamayacağınız bir şeyin kötü kokmasıyla mücadele ettiniz mi? Örneğin bir ayakkabı, veya bir kilim… Kötü kokuyorlar ama yıkama şansınız yok. Kokuyu gidermenin bir yolu var. Kedi kumu….

Neden Kedi Kumu Kullanmalı?
Kedi kumu kullanmanın temel avantajı, karbonat tozu veya aktif kömür gibi koku giderici maddeler içermesidir. Kedi kumu kullanmanın bir başka avantajı, yüksek derecede emici olmasıdır. (Sonuçta kedi idrarıyla başa çıkmak zorundadır!) Hoş olmayan kokular genellikle nem ile ilgilidir ve kedi kumu kokuya katkıda bulunabilecek nemi emmeye yardımcı olabilir.

 

Kedi Kumu ile Nelerin Kokusu Giderilebilir?
Bu yöntem, çamaşır makinenizde yıkayamayacağınız eşyaların tazelenmesi için mükemmeldir. Ancak, teknik olarak makinede yıkanabilir, ancak sık sık yıkanmaması gereken maddelerdeki kokuları gidermek için de yararlıdır . Örneğin, halıları çok sık yıkamaktan kaçınırız. Bu nedenle bu yöntem, bu tür eşyaların yıkamalar arasında taze kalmasına yardımcı olabilir!

İşte kedi kumu ile koku giderebileceğiniz bazı şeyler (ancak bunlar çok daha fazlasına uygulayabilirsiniz):

Kilimler
Mobilya yastıkları
Perdeler
Yorganlar
Dantel
Ayakkabı
Hayvan yatakları

 

Kokuyu Ortadan Kaldırmak İçin Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?
İhtiyacınız olacak malzemeler:
Kedi kumu (herhangi bir koku giderici çeşit işe yarayacak)
Büyük çöp torbaları

Yapılışı:
Kokusunu gidermek istediğiniz eşyayı alın ve büyük, sağlam bir çöp torbasına koyun. Çöp torbasına bol miktarda kedi kumu dökün. (Torbaya gerçekten “çok fazla” kedi kumu ekleyemezsiniz. Büyük eşyalar için en az birkaç bardak veya daha fazla kullanın.)

Çöp torbasını sıkıca kapatacak şekilde bağlayın ve 1-2 gün veya bir haftaya kadar bekleyin. (Öğeniz gerçekten kokuyorsa, bir hafta boyunca torbada bekletin)

Süre dolduğunda eşyayı torbadan çıkarın ve fazla olan kedi kumunu dökün. Ardından, kalan çöp tozlarını gidermek için elektrik süpergesi kullanın. Eşyanız taze ve temiz kokmalıdır.


Share.

About Author

Comments are closed.