Ev Yapımı Fondöten Yapabilirsiniz

0

Sürekli fondöten kullanan biriyseniz kendi fondötenizi kendiniz yapabilirsiniz. Böylece hem maliyeti azaltabilir hem de cildiniz için zararlı olabilecek hiçbir maddeyi ve kimyasalı kullanmadan üretebilirsiniz. Fondöten için vereceğimiz malzemelerin tamamı aslında mutfağınızda kullandığınız ürünler. Bunun için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fondöteni Yanlış Kullandığınıza Dair 5 İşaret

Gerekli olan malzemeler

1/4 su bardağı ararot unu veya mısır nişastası

4 tatlı kaşığı kakao tozu

1/4 çay kaşığı  hindistan cevizi veya zencefil veya zeytinyağı

1 tatlı kaşığı tarçın

2 tatlı kaşığı bentonit kil

E vitamini 10 damla

Lavanta esansiyel yağı 12 damla

Yapılışı:

Malzemeleri metalik olmayan bir kase içinde biraraya getirin.(bentonit kil metal ile temas etmemelidir) Her maddeyi kullanma miktarı büyük ölçüde cildinize bağlıdır. Koyu Tenli Kadınlar Fondöteni Nasıl Seçmeli?

İlk olarak kasenin içine ararot ununu ekleyerek başlayın. Ardından tüm malzemeleri ekleyin Hepsini iyice karıştırın. Toz kıvamına gelince rengini belirlemek için cildiniz üzerinde testler yapın. İstediğiniz rengi tutturuncaya kadar bu çalışmayı sürdürün.

Rengini koyulaştırmak için tarçın ve kakao dan bir miktar daha ilave edebilirsiniz. Veya rengini açmak istiyorsanız ararot ununu kullanabilirsiniz. İstediğiniz rengi oluşturunca fondöteninizi ağzı kapalı bir kaba aktarın. Kullanacağınız zaman ise sünger veya fırça kullanın. Fondöteni Bir Makyaj Sanatçısı Gibi Nasıl Uygularsınız?


Share.

About Author

Comments are closed.