Ev yapımı Lavanta-Papatya Uyku Losyonu Tarifi

0

Uykuya dalmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Lavanta ve papatyaların rahatlatıcı kokularıyla dolu sakinleştirici ev yapımı vücut losyonuyla kendinizi tedavi etmeyi deneyin. Yatmadan hemen önce vücudunuza bu losyonu sürün rahat ve güzel bir uykunun keyfini çıkarın.

Balmumu, hindistan cevizi yağı, papatya çiçeği, lavanta tomurcukları, jojoba yağı, su, uçucu yağ (isteğe bağlı).

Neden papatya: Papatya, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve sert veya hasarlı cildi iyileştirmek için harikadır. Sakinleştirici kokusu uykuya dalmanıza yardımcı olmak için esasen eşsizdir. İlgili: Papatya çayı içmenin 14 yararı

Neden Lavanta: Lavanta, anksiyeteyi azaltan ve aynı zamanda anti-inflamatuar özellikler içerdiği halde rahatlamanıza yardımcı olan hoş bir kokuya sahiptir. Kokusunun ruh halini artırdığı ve uyuşukluğa neden olduğu da gösterilmiştir.

Neden Jojoba yağı: Jojoba yağı cildi yumuşak, esnek ve elastik tutar ve hassas ciltlere sahip insanlar için iyidir. Yağlı bir kalıntı bırakmaz ve yerine koyulabilen badem yağı gibi diğer taşıyıcı yağlardan daha uzun bir raf ömrüne sahiptir. İlgili: Lavanta yağı ile yapabileceğiniz 20 faydalı şey

Neden katı hindistan cevizi yağı: cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için hindistancevizi yağı 25 derecenin altında katı hale gelir. Katı bir madde ile başlamak, losyonu biraz daha iyi bir hale getirir ve stabilize eder.

Neden Balmumu: Bu karışımın stabilize edilmesine yardımcı olur ve içindeki maddelerin ayrılmasını önler.

İhtiyacınız olacak malzemeler
3 yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağı
6 yemek kaşığı sıvı jojoba yağı
lavanta, papatya uçucu yağlar (isteğe bağlı)
1-1.5 yemek kaşığı rendelenmiş balmumu
5 tatlı kaşığı Papatya çiçeği
5 tatlı kaşığı lavanta tomurcukları

İlgili: Daha kaliteli bir uyku için ayak spreyi

Yağın infüze edilmesi
Bir çift kazanda, 5 tatlı kaşığı papatya çiçeği ve lavanta tomurcuklarını bir kasenin içine koyun. Jojoba yağını otların üzerine dökün ve suyu hafif bir kaynamaya getirin. Yağı 2 saat kadar ısıtın, sık sık aşırı ısınmadan ve karıştırarak sıkışmadığından emin olun. İyice infüze edildikten sonra yağı bir tülbent veya ince gözlü süzgeçten geçirin ve otları atın.

Yapılışı

Losyon yapma mayonez yapmaktan da farklı değildir ve bu çok fazla karıştırma anlamına geliyor. Kalın, yumuşak, madde oluşturmak için su ve yağ emülsiyon ve aynı işlemi kullanarak anlamına gelir. Sıcaklığın çok önemli olduğunu unutmayın. Malzemeler doğru sıcaklığa soğutulmalıdır, aksi takdirde su ve yağ ayrı kalır. Jojoba yağı diğer taşıyıcı yağlardan daha uzun bir raf ömrüne sahiptir ve damıtılmış su da raf ömrüne katkıda bulunur. 2 aya kadar ağzı kapalı olarak buzdolabında saklayın. Uykusuzluk için en iyi aromaterapi mumlar

Bir çift kazan kurarak işe başlayacaksınız. Dibinde su bulunan tencerenin ortasına bir kase oturtacaksınız. Kasenin içine hindistan cevizi yağını, infüzyon edilmiş jojoba yağını rendelenmiş balmumunu koyun. Birlikte eritin ve iyice karıştırın.

Üst tencereyi veya kaseyi çıkarın ve vücut sıcaklığına soğumasını bekleyin. Bazen dokuları yumuşak tutmak için soğuyana kadar karıştırın. Karışım vücut ısısı olduğunda, 8 kaşık su üvcut sıcaklığına getirerek ilave edin. Daldırma blenderinizi düşük ve yavaşça bir şekilde çalıştararak karıştırın. İlgili: Uyku sorunu aşmak için melatonini arttırmanın 8 yolu

Birkaç dakika sonra, bir tür krem ​​oluşmaya başlar, ilk başta kıvamlı süt gibi görünüyorsa, panik yapmayın, biraz daha karıştırırsanız yumuşatır. Esansiyel yağı kullanıyorsanız, istediğiniz kadar kokulu olana kadar, bir anda birkaç damla ekleyin. Yatmadan önce bu losyonu uygulayın ve gevşemenizi sağlar ve stresten kurtulmaya ihtiyaç duyduğunuz her an yardımcı olur.


Share.

About Author

Comments are closed.