Evde Tuzu Kullanabileceğiniz Farklı Alanlar

0

Tuz, yüzyıllardır ev temizlik ürünü olarak kullanılmaktadır ve güvenlidir, ucuzdur, toksik olmayan bir dezenfektandır. Tuzun belki de daha önce hiç duymadığınız temizlik ve güzellik maddesi olarak kullanımlarını bu yazıda görebilirsiniz. Tuzun mutfaktaki farklı kullanımlarını biliyor musunuz?

Tuz, yemek dışında nerelerde kullanılabilir?

Karıncaları savuşturur
Evinizde karınca sorunu yaşıyorsanız, karıncaların giriş noktalarına biraz tuz serpiştirin. Bu karıncaların evin içine girmelerini önleyecektir. Tuz ayrıca, evdeki nem oranını da azaltacaktır.

Ev ve araba camlarını temizler
Bir litre ılık suya birkaç yemek kaşığı tuz ekleyin, karıştırın. Karışımı, araba ya da evinizin camlarındaki zorlu lekeleri temizlemek için kullanın.

Bakır, gümüş ve pirinçleri parlatır
Bakır, pirinç ve gümüş süslemelerinizi temizlemek ve parlatmak için elma sirkesi ve tuzu karıştırarak kullanın.

Lavaboyu açar
Tıkalı lavaboları açmak için, lavaboya tuz koyun ve üzerine de sıcak su dökün. Yağı çözer ve kokuyu giderir. Farklı tuzların özelliklerini biliyor musunuz?

Perde ve halıların renklerini canlandırır
Halı, kilim ve perdeleri hem temizleyip hem de parlatmak isterseniz, tuz kullanabilirsiniz. Biraz tuzlu su hazırlayın ve halı, kilim ve perdelerinizi silmek için kullanın.

Dişleri tedavi eder
Bir bardak ılık suya biraz tuz ekleyin ve gargara yapmak için kullanın. Bu ağız yaraları veya diş ağrısı durumunda size yardımcı olabilir.

Dişleri beyazlatır
Tuz ve karbonatı eşit miktarda karıştırın ve karışımla dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizin daha da beyaz görünmesini sağlayacaktır. Güzellik reçetelerinin gizli kahramanı İngiliz tuzu

Gençleştirici vücut peelingi
Tuz, lavanta yağı ve zeytinyağını karıştırarak vücut peelingi hazırlayabilirsiniz. Peelingle cildinizi ovalayın ve bir süre cildinizde kalmasına izin verin, sonra ılık su ile yıkayın. Peeling, cildinizdeki kir ve ölü deri hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur ve cildinizin gençleşmesine yardımcı olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.