Evinizde Doğal Vicks Yapabilirsiniz

0

Birçok insan öksürük ve tıkanıklığı olduğunda Vicks® VapoRub®’a başvurur. Vicks’teki malzemeler, petrolün bir yan ürünü olan petrolatum hariç, gerçekten de sakıncalı değildir. Eğer kullandığınız üründe petrol yan ürünü olmasını istemiyorsanız o zaman kendi vicksinizi evde yapabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler

1/4 su bardağı hindistan cevizi yağı
10-15 damla Nane Esansiyel Yağı
10-15 damla Okaliptüs Esansiyel Yağı
5-10 damla Limon Esansiyel yağı İlgili: Vicks Kreminin farklı kullanım alanları

Yapılışı

Hindistan cevizi yağını bir cam kabın veya kavanozun içine mikrodalgaya koyun. 5-10 saniye veya tamamen sıvı hale gelinceye kadar eritin. (Mikrodalga kullanmıyorsanız, düşük sıcaklıkta çift kazan usulü eritin.)

Nane, okaliptüs ve limon yağlarını hindistancevizi yağına ekleyin ve karıştırın.

Karışımı daha kolay kullanmak için oda sıcaklığında veya buzdolabında tekrar katılaşmaya bırakın.

Göğsünüzü, boynunuzu ve sırtınızı tıpkı vicksle ovar gibi ovun. Karışımı çatlak, yaralı veya hassas cilde sürmeyin. Ağzınıza, burnunuza, gözünüzün etrafına veya yüzünüzün herhangi bir yerine uygulamayın. İlgili: Evinizde antibiyotikli krem hazırlayabilirsiniz

Küçük çocuklar için uçucu yağların yaklaşık yarısını kullanın. Bu karışımı kesinlikle iki yaşın altındaki çocuklarda kullanmayın. İki yaşın altındaki çocuklar için, banyo suyuna veya difüzöre tıkanıklığa yardımcı olmak için birkaç damla okaliptüs esans yağı damlatabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.