Evinizin Havasını Temizleyecek Tütsü

0

Tütsü, ruhsal temizlik ve arınma için kutsal bitkilerin yakılması pratiğidir. Yüzyıllar boyunca Yerli Amerikalılar tarafından uygulanan bir tören.

Genellikle beyaz adaçayı veya sedirden oluşan bir bitki çeşidi, bir pamuk ya da kenevir ipi ile paketlenir. Demet daha sonra kurutulur. Bitkiler tamamen kurutulduktan sonra yanar ve yanmaya devam eder. Duman daha sonra temizlik için bir alanın etrafına saçılır. Evinizin havasını temizleyen pothos sarmaşığını biliyor musunuz?

Tütsünün faydaları sağlığınızı ve zihinsel odağınızı artırma, “doğanın antidepresanı” gibi davranma, bakteri, toz, polen ve evcil hayvanın havasını temizlemektedir. Ayrıca uyku sorununu en aza indirir.

Gerekli olan malzemeler
Taze Biberiye
Taze adaçayı
Pamuk ipliği veya organik kenevir ipi Evinizi kötü enerjilerden arındırın

Bir tütsü çubğunu nasıl yapılır?

Birbirinin üstüne otların birkaç dalını koyun. Kalınlaştırmak isteyeceksiniz. Unutmayın kuruduğunda hacim kaybedecek.

Demetin altını çift düğümle sabitleyin.

İpliği bitki demeti etrafına sıkıca sarın. Rahat olduğundan emin ol. Üstte bir çift düğüm bağlayın. Evinizin havasını temizleyen mükemmel bitkiler

Hazırladığınızı paketi havadan bir yere yerleştirin. Demetleri birkaç gün boyunca kurumasına izin verin. Onları yakmadan önce tamamen kuru olmalılar.

Nasıl yakılır?
Tütsü çubuğunun ucunu bir kibrit veya mumla yakın.
Tütsüyü ilk yaktığınızda alev olabilir. Ardından için için yanmaya ve dumanını vermeye başlayacaktır. Yanarken evde sigara içmeyin. Ayrıca yanan bölümlerin küllerinin yerlere düşmemesi için bir tabak içinde yakın. Dumanı bir yelpaze ile evinize dağıtılabilirsiniz. Evinizdeki en büyük hava kirleticilerini biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.