French Press İle Yapabileceğiniz 9 Faydalı Şey

0

French Press hem en klasik hem de filtre kahve kullanmak için dünya çapında en çok kullanılan ekipmandır. Filtre kahve yaptığınız french pressi daha farklı şeyler yapabileceğinizi biliyor musunuz? İşte yapabilecekleriniz… French press nasıl temizlenir?

1. Taneleri Yıkama
Bir French Press ile pirinç, quinoa ve farro gibi tahılları yıkamak çok kolay ve hızlıdır. Tahılları sürahi içine dökün ve su ile örtün. Üst kısmı yerine koyun ve suyu tanelerden ayırmak için pistonu aşağı doğru bastırın. Suyu boşaltın ve tahıllarınız durulanır ve pişirmeye hazırdır! Dondurulmayacak gıdalar

2. Bitki Özü Yağları
Lezzetli bitki özlü zeytinyağı yapmak için bir French Pressi kullanabilirsiniz. French Presse bir avuç taze otu atın (biberiye mükemmel bir seçim olabilir!) Ve zeytinyağıyla kaplayın. Üst kısmı yerine koyun, basmayın. Birkaç gün bekletmek için buzdolabına koyun. in. Sonra pistonu aşağı doğru bastırın ve enfes yağınızı ekmek, balık, sebze ve daha fazlasının üzerine dökün!

3. Kurutulmuş Gıdaları Yeniden Canlandırın
Kızılcık, biber veya mantar gibi kurutulmuş bir yiyeceği suda şişirmeniz gerekirse French Pressi kullanabilirsiniz. Sadece kuru yiyeceği içerisine yerleştirin ve sıcak su ile kaplayın. Yiyecek bir kaç dakika için rehidrate olsun, sonra basın ve suyu dökün. Kuru üzümün bilinmeyen 9 faydası

4. Köpük Süt
Bir French Pressi kullanarak ılık sütten köpük yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu doğru! Sadece French Pressi ılık süt ile doldurun, ardından sütü köpürtmeye başlamak için pistonu yukarı ve aşağı kaydırın. Yaklaşık 30 saniye boyunca yapın, kahvenizde afiyetle kullanın.

5. Dondurulmuş Gıdaların suyunu alın
Dondurulmuş gıdalar gerçekten kullanışlı olabilir, ancak bunları çözdürmek sık sık istemediğiniz fazladan nem bırakır. Bütün bu ekstra sudan kurtulmak için bir French Pressi kullanın! French Pressin içine dondurulmuş gıdaları yerleştirin ve basın. Fazla suyu dökün. Dondurucuya koyabileceğiniz ama bilmediğiniz gıdalar

6. Çay Yapın
French Presste sadece kahve değil, aynı zamanda çay da içebilirsiniz! Çay yapraklarınızı ölçün ve bunları sürahinin altına yerleştirin. Doğru miktarda sıcak su ile örtün ve çayın tavsiye edilen süre boyunca demlenmesini sağlayın. Sonra sadece pistonu aşağı bastırın ve kendinize güzel bir fincan çay dökün!

7. Badem Sütü Yapın
Hiç ev yapımı badem sütü yapmayı denediniz mi? Denemenizi tavsiye ederiz! Lezzetli ve beklediğiniz kadar karmaşık değil.
Aşağıda badem sütü yapma tarifi var. Bu tarifi uygularken, süzme işlemi için French Pressi kullanabilirsiniz.

8. Meyve suyu çıkarın
Lezzetli ve ferahlatıcı sular elde etmek için French Press kullanın! French Presse meyve ve / veya otlar ekleyin ve soğuk filtrelenmiş su ile kaplayın. Fransız basıncını bir gecede buzdolabınıza koyun, sonra basın ve ertesi günün keyfini çıkarın! (Çilek ve taze nane yaprakları ile suyu infüze etmeyi deneyebilirsiniz)

9. Otlar Taze Tutun
Birçok taze bitki, kişniş, nane, dereotu gibi biraz su içinde saklanması faydalıdır. French Press süper basit hale getirmek için kullanabilirsiniz! Fransız presinizin altına bir santim su dökün, ardından üst parçayı yerleştirin. Taze bitkilerinizi süzgeçlerin üzerine dik olarak yerleştirin. Ardından, pistonu aşağı doğru itin, böylece otların alt kısmı suya batırılır. Buzdolabınızda saklayın ve otlarınız daha uzun süre taze kalacaktır!


Share.

About Author

Comments are closed.