Greyfurt, Portakal ve Limon Yağları ile DIY Oje Çıkarıcı

0

Oje sürmek iyi görünümlü el ve ayak tırnaklarını korumak için harika bir yol olabilir. Ancak, oje sürmeyi tercih ederseniz, beraberinde gelen kimyasalları, özellikle de tırnak ojesini çıkarmak için kullanılan genel kimyasalları düşünün. Oje çıkarıcı, tırnaklarınızdaki cilaları almak için hızlı ve kolay bir yoldur, ancak geleneksel oje çıkarıcı güvenli midir? Cevap oldukça basit: Hayır.

Bir çok oje çıkarıcı, formaldehit, toluen ve ftalat gibi zehirli kimyasallar içerir. Bu kimyasallar uzun zamandır geleneksel oje çıkarıcıda bulunur ve kanser, astım ve hatta üreme sistemi ile ilgili sorunlar gibi sorunlara neden olabilir.

Tırnak cilası çıkarıcıda çok yaygın olan diğer bir bileşen asetondur. Aseton tehlikelidir çünkü yanıcıdır ve plastiği eritecek kadar güçlüdür.

Peki, kendi oje çıkarıcısını nasıl yaparsın? DIY oje çıkarıcı tarifi kolay. Ayrıca, malzemelerin toksik olmadığından emin olabilirsiniz.

MALZEMELER:
1/3 fincan organik elma sirkesi
3 damla greyfurt esansiyel yağı
Tatlı portakal esansiyel yağı 3 damla
7 damla limon esansiyel yağı
⅓ bardak sürtünme alkol

Kendi DIY Oje Çıkarıcı nasıl yapılır
Önce, üçte bir fincan organik elma sirkesini küçük bir kaseye dökerek başlayın. Tırnak bölgesini bakteriyel büyümeden uzak tutmaya yardımcı olan antibakteriyel ve antifungaldir.

Ardından, uçucu yağları ekleyin. Greyfurt, tatlı portakal ve limon yağları asidiktir. Tırnak cilasını çıkarmaya yardımcı olan asittir; bununla birlikte, başka özellikler de içerirler. Greyfurt esansiyel yağı tatlı portakal esansiyel yağı olduğu gibi doğal bir antimikrobiyaldir. Limon esansiyel yağı da cildi besleyici C vitamini sunarken bakterilerin önlenmesine katkıda bulunduğundan çok büyüktür. Limon esansiyel yağı, cilaları çıkarırken tırnakları sağlıklı tutmaya yardımcı olan bir antioksidan olan d-limonen içerir .

Son olarak, ovalama alkolünü ekleyin ve tüm malzemeleri iyice karıştırın. Ovma alkolü, etanol veya etil alkolden oluşan doğal bir maddedir, ancak sadece topikal olarak kullanılmalıdır.

Artık DIY tırnak cilası çıkarıcısını yaptınız, şimdi deneyin. Çözeltiye bir pamuk topu sokun, ardından tırnaklara sürtünmeye başlayın. Kimyasal yüklü versiyondan biraz daha uzun sürebilir, ancak sabırla, tırnak cilasının çıkarılması için sağlıklı bir yaklaşımınız olabilir. Tırnakları çözelti içine yaklaşık 20 saniye kadar daldırıp temizleyebilmek için bir pamuk topu kullanabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, ellerinizi ılık su ve yumuşak bir sabunla yıkayınız, daha sonra ellerinize ve tırnaklarınıza elle nemlendirici uygulayın, çünkü asitlik onları biraz kurutabilir. Hindistan cevizi yağını da kullanabilirsiniz . Kalan ürünü küçük bir şişe veya kapta saklayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.