Güneş Gözlüklerinizdeki Çizikler Tamamen Giderilebilir

0

Hiçbir şey, üzerlerinde çirkin çizikler bulunan güneş gözlüğü kadar can sıkıcı değildir. Yine de bu gözlükler güneş ışınları için çok önemlidir. Yenisini satın almadan önce biraz bekleyin, çünkü eski gözlüklerinizi banyonuzdaki basit bir ürünle çiziksiz hale getirebilirsiniz.

Güneş gözlüklerinden çizikleri çıkarmak için gereken en önemli ürün, Diş macunu! Biz gerçekten garip geliyor biliyoruz, ama bu çizik yok etmek için mucize bir ürün. Diş macunu, beyazlatıcı, jel veya temizleme maddesi kullanmadan kullanılması önemlidir. Bunun dışında bir mikrofiber bez ve ılık suyla birlikte küçük bir kaseye de ihtiyacınız var. Gözlüklerin bu kaseye sığdığına emin olun. Güneş gözlükleri nasıl temizlenmeli?

Yapmanız gerekenler
İlk önce, camların mikrofiber bezle silin ve tamamen temiz olduğundan emin olun. Parmağınızın ucuna, bezelye büyüklüğünde bir miktar diş macunu sıkın. Bunu camların dış tarafına sürün ve yaklaşık beş dakika boyunca yapın. Diğer cam için işlemi tekrarlayın. Sonra güneş gözlüklerini ılık su kabına koyun. Diş macunu kalıntılarını uygun şekilde durulayın. Camları mikrofiber bezle kurulayın ve ardından camlara bakın. Çiziklerin tamamen kaybolduğunu göreceksiniz! Güneş gözlüğünüz yüzünüze uygun mu?

Gözlüklerin sürekli burnunuza kayması
Herkes bu soruna aşina olduğuna eminiz. Harika bir yaz günü ve harika, şık güneş gözlüklerini takıyorsunuz. Ama sürekli burnunuzun üzerine geliyor ve elinizle geri itmek zorunda kalıyorsnuz. Bu kayma sorununu gidermek çok kolay. Tek ihtiyacınız olan bazı göz altı kapatıcısı. Güneş gözlüklerinizin yüzünüze oturtun ve durmasını istediğiniz yere biraz göz altı kapatıcısı uygulayın. Böylece burnunuza kaymayacaktır.

Bollaşan saplar
Bir ipucu daha: eğer gözlüklerinizin sapları fazla oynak hale geldiyse vidaların bulunduğu bölgeye biraz şeffaf oje damlatabilirsiniz. Hemen çok daha az gevşek olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.