Hamurdan Hediye Etiketleri Yapımı

0

Yılbaşı yaklaşıyor. Arkadaşlarınıza, ailenize ve sevdiklerinize ne hediye alacağınızı düşünmeye başladınız. Alacağınız hediyeyi biraz daha süslemek ve kişiselleştirmek ister misiniz? Bu yazımızda size hamurdan hediye etiketlerin yapımını anlatacağız.

Hediye paketlerinin üzerine bağlayacağınız bu hamurlar hem çok şık olacaklar hem de istediğiniz mesajları üzerine yazabileceksiniz.

Gerekli malzemeler

Karıştırma kabı

Kaşık

2 su bardağı un

1 su bardağı tuz

1 bardak ılık su

Parşömen kağıdı

Oklava

Şekilli kalıplar

Kürdan (isteğe bağlı)

Tempera boya (isteğe bağlı)

Parıltı (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Öncelikle un ve tuzu karıştırın. Ardından içine ılık suyu ilave edin. Karışım biraraya gelip tam bir hamur oluncaya kadar elinizle karıştırın.

Parşömen kağıdını serin ve hamuru küçük parçalar halinde elinizle yuvarlayın. Ardından kesiciler ile hamura hangi şekli vermek istiyorsanız o şekli verin. Bunun için şekilli kalıplar da kullanabilirsiniz.

Şimdi sıra bu küçük hamurların üzerini oluşturmaya geldi. Kime ne mesaj yazmak istiyorsanız, kürdan yardımıyla hamurun üzerine yazın. Kürdanla açtığınız alanın içine boya ile doldurun. Böylece yazınız daha okunaklı hale gelecektir. İsterseniz, hamurun üzerine parıltı tozlardan da ekebilirsiniz.

Hamurun uç kısmına yine kürdan ile bir delik açın. Bu delik hamurun hediye paketine bağlanması için gerekli olacaktır.

Artık hamurtan yaptığınız hediye etiketleri hazırdır. Bir gece serin bir yerde parşoment kağının üzerinde kuruması için bekletin. Sabah hamurlarınızı hediye paketlerinin üzerine yerleştirebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.