Havludan Sevimli ve Kullanışlı Seyahat Seti Yapımı

0

Sık sık seyahat ediyorsanız veya düzenlik olarak spor salonlarına gidiyorsanız, duşla ilgili bazı eşyalarınızın sürekli yanınızda olması gerekir. Her seferinde bunları unutmadan yanınızda taşımanız zor olabilir. Ayrıca hepsini toplu olarak koyup, ihtiyacınız halinde kullanmak isteyebilirsiniz. İşte sizin için çok pratik bir uygulamamız var. Çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz seyahat veya spor seti ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Havlu

Dikiş makinesi veya iğne iplik

Kurdele

Makas

Şeffaf oje

Nasıl Yapılır? 

Küçük bir havlu parçası alın. Bu havluyu ikiye katlar gibi katlayın. Ancak alttan koyduğunuz kumaşı üst bölüm ile eşitlemeyin, 5 santimlik bir boşluk bırakın.

Şimdi size seyahat ve spor salonunda ne gibi eşyaların gerekli olduğunu düşünün.

Gerekli eşyaları kafanızda tanımladıktan sonra büyüklüklerine göre, elinizdeki havluyu bölümlere ayırın. Ardından dikiş makinası veya iğne iplikle bu bölümleri oluşturun.

Artık seyahat setiniz hazır hale geldi. Şimdi içine koymak istediğiniz eşlaları yerleştirin. 

Bu setin dağılmaması için rulo yapın ve bir şeritle ile bağlayın. Ancak bağlama ne çok sıkı ne de çok gevşek olsun. Şeriti bağladığınız bölüme oje sürmeniz halinde şerit hiçbir zaman açılmayacaktır.

Seti kullanacağınız zaman şeridi üzerinden çekin. İşiniz bittikten sonra tekrar malzemeleri koyup, şeridi geçirebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.