Herkesin İhtiyaç Duyduğu 5 Doğal Taş ve Kullanımları

0

Doğal taşların gücüne inanıyor musunuz? Peki nasıl kullanılması gerektiğini biliyor musunuz? Onları taşımak, takmak veya evinize yerleştirmek kadar kolaydır. Rengini sevdiğiniz için bir taşı seçerek başlayabilirsiniz. Ancak, her doğal taş türünün farklı bir amacı vardır, bu nedenle aradığınız faydalara uyan taşları seçmek için biraz araştırma yapmakta fayda vardır – sevgi, daha fazla enerji, dikkat, daha iyi uyku, vb.

Herkesin İhtiyaç Duyduğu 5 Doğal Taş ve Kullanım Şekilleri

1. Gül kuvars


Gül kuvars, muhtemelen hoş açık pembe renginden ve sevgiyi ve minnettarlığı arttırma yeteneğinden dolayı en popüler taşlardan biridir. Kendine ve başkalarına olan sevgiyi artırır. Kendinize olan güveniniz yükselirken, öfke ve kızgınlığı salıvermeye yardım edip kalp çakrasını harekete geçirir. Cildinizin hücrelerini harekete geçirirken ve enerjinizi yükseltir aynı zamanda kuru, kış günleri cildini nemlendirmek için bu taşı yatağınızın yanında tutun.

2. Sitrin


Vücudun enerjik güç merkezi olan üçüncü çakraya bağlı sitrin, amaç ve niyetleri tezahür ettirmek için güçlü bir araç olarak kabul edilir. Zenginlik ve bollukla bağlantılı olarak sitrin, işyerinde kendine güven inşa etmek için büyük bir taştır. Sitrin masanızda kalsın ve güneşli, sarı rengi ışık ve pozitif enerji yaysın.

3. Siyah turmalin


Endişe ile mücadele ediyorsanız, siyah turmalin şarttır. Toksik ve negatif enerjiyi emmek için herhangi bir odanın dört köşesine veya yatağınızın köşelerine siyah turmalin yerleştirin. Stresli ve bunalmış hissediyorsanız, bir elinizde büyük siyah turmalin parçaları tutun; enerjisini ile vücudunuzdaki olumsuzlukları ve kötü hisleri emdiğini hissedeceksiniz. Siyah turmalin ayrıca elektromanyetik enerjiyi emer, bu yüzden TV ve bilgisayarların yanında tutun.

4. Kuvars


Yedinci çakra taşı (başın tacı), berrak kuvars zihnin açıklığını getirir ve sizi sezginize bağlamanıza yardımcı olur. Aynı zamanda diğer taşların enerji seviyesini yükseltir, böylece diğer kristallerle birlikte kullanılması harika bir taştır. Belirli bir sonucu elde etmek için berrak kuvars kullanın. Elinizde tutarak, gözlerinizi kapın ve büyük nefes alarak mini bir meditasyon deneyin.

5. Ametist


Bu mor doğal taşı bir koruma kristali olarak bilinir, çünkü herhangi bir negatif enerji odasına girer. Pozitif enerji arındırmak ve negatif enerjiyi çekmesi için evinizin ana kapısında, oturma odasının köşesinde veya çocuğunuzun yatak odasında tutun. Mükemmel bir stres giderici, ametist kristali düşüncelerinizi sakinleştirmenize ve gereksiz dağınıklıklardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Doğal taşları temizleyin
Doğal taşları en az ayda bir kez temizlemelisiniz. Taşları temizlemenin ve etkinleştirmenin bazı yolları.

1. doğal taşınız evinizde temiz bir şekilde olsa bile enerjisini şarj etmek için toprağa gömün. En az 24 saat (birkaç gün daha iyidir)

2. Kristalinizi en az 4 saat boyunca güneşin veya dolunayın altına yerleştirin. Bunu dolunay boyunca yapmak, ay ışığının en parlak ve enerjik olarak en güçlü olduğu zaman en iyisidir.

3. Bir adaçayı veya Palo Santo çubuğunu (tütsü) yakınız ve dumanı arındırmak için taşların üzerinden geçiriniz.

4. Taşı satın aldıktan sonra akan suyun altında tutun. Böylece sizden önce taşı dokunanların negatif enerjilerini atmış olursunuz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.