Hijyenik Pedleri Kullanmak İçin Olağan Dışı Yollar

0

Hijyenik kadın pedleri, dış tabakasını kuru ve yumuşak tutarak sıvıyı emmek ve depolamak için tasarlanmıştır. Bu yüzden pedler, aklınıza gelmeyecek sıra dışı kullanımlara sahiptir.

Kadınların günlük ve aylık olarak kullandıkları hijyenik pedleri nerelerde ve nasıl kullanabilirsiniz?

1. Çekmece temizleyici
Çamaşır çekmecelerinizin güzel kokması için pedleri kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz parfümden püskürterek ya da en sevdiğiniz esansiyel yağdan bir damla pede damlatarak çekmecenize yerleştirin. Mumlu kağıdın farklı kullanım alanları

2. Ekran temizliği
Sürekli elimizde olan telefon ya da bilgisayar ekranlarını temizlemek için de pedler çok kullanışlıdır. Pedlerin yapıldığı malzeme çok yumuşak ve hassastır, bu da ekran temizleyicilere iyi bir alternatif oluşturur. Günlük pede bir damla su ekleyin ve ekranınızı temizleyin.

3. Ayakkabı vurması
Yeni aldığınız ayakkabının ayağınızı yara yapmasını istemiyorsanız, günlük pedden birkaç parça keserek, ayakkabının ayağınızı acıtan yerlerine yapıştırın. Yoğurdun yemek dışında 8 farklı kullanımı

4. Yüksek topuklu ayakkabı
Yüksek topuklu ayakkabılar giydiğinizde, ayaklarınızın ter nedeniyle ayakkabının içinde kaymaması için de pedler çok kullanışlıdır. Ayakkabılarınızın içine birer tane günlük ped yerleştirin. Ped ayakkabıya yapışır ve ayaklarınızın kaymasını önleyerek, yara olmasının önüne geçer.

5. Ayakkabı kokusu
Bakteriler sıcak ve nemli bir ortamı sever ve ayaklar terlediği için ayakkabılar bunlar için çok uygun ortamlardır. Ayakkabı içine yerleştireceğiniz pedler ayakkabı içindeki nemi çekeceği için, koku oluşmasını önler.

6. Sütyen
Sütyen teli kopup vücudunuza zarar veriyorsa, sütyen içine günlük ped yapıştırarak, telin vücudunuza zarar vermesini önleyebilirsiniz.
Ayrıca, çok terliyorsanız, sütyen içine yerleştirilecek ped, teri emeceği için, sütyeninizin ter içinde kalmasının önüne geçer. Asetonun 8 farklı kullanım yolu

7. Sıvı temizleme
Pedler sıvıyı çok iyi emebilir, o nedenle halı gibi zeminlere dökülen sıvıları kolaylıkla emerek temizleyebilir.

8. Makyaj ve oje çıkarma
Makyajınızı temizlemek ya da oje çıkarmak için pamuğunuz kalmadıysa, pedleri kullanabilirsiniz. Bir pedden küçük bir parça kesin ve birkaç damla makyaj veya oje çıkarıcı koyarak kullanın. Pedin yapıldığı malzeme cilt üzerinde çok yumuşak ve güvenlidir.

9. Ter lekeleri
Özellikle yaz aylarında gömlek ve tişört koltuk altlarında ter lekelerini önlemek için, tişört ve gömlek koltuk altlarına ped yapıştırın. Ped, tüm teri çeker ve kıyafetinizin ter lekesi olmasını önler. Tebeşirin farklı kullanım alanları

10. Bandaj
Vücudunuzun herhangi bir yerinde küçük yaralanmalar olduğunda yara bandınız yoksa, günlük pedlerden keserek, yara üzerine yapıştırabilirsiniz. Bu yaranın mikrop kapmasının önüne geçer.


Share.

About Author

Comments are closed.