Horlamayı Giderici Jel Yapabilirsiniz

0

Horlama, hem horlayan hemde yanında uyumaya çalışan için çok zor bir durum. Horlamanın nedenleri farklı olabilir. Tıkalı, tahriş olmuş, soğuk algınlığı sebebiyle tıkanmış burun sebebiyle meydana gelen horlamalar için jel hazırlayabilirsiniz.

İhtiyacın olacak malzemeler:

2 paket jelatin
1 çorba kaşığı tuz
1 su bardağı su
2 Mason kavanoz
Mercanköşk, nane, okaliptüs ve lavanta esans yağları
Gıda boyası (isteğe bağlı)

Yapılışı
Küçük bir tencerede 3/4 fincan su koyun ve içine bir yemek kaşığı tuz ilave edin. Ocağınızı açın ve tuz eriyinceye kadar karıştırın. Ardından içine yavaşça 2 paket jelatini suya ekleyin ve çözünene kadar karıştırın.

Ocağın altını kapatın ve kalan 1/4 bardak su ekleyin.

Sıvıyı iki mason kavanozunuza dikkatlice dökün, ardından uçucu yağları ekleyin. Her kavanoza toplam 20 damla mercanköşk, nane, okaliptüs ve 5 damla lavanta esansiyel yağlarından ekleyin. İsterseniz bir veya iki damla gıda boyası ekleyebilirsiniz.

Kavanozu soğutmak ve katılaşmak için buzdolabınıza yerleştirin, sonra bir kapakla kapatın.

Nasıl Kullanacaksınız:

Yatmadan önce kavanozu açın ve burnunuza yakın tutun. Burnunuzdan birkaç derin nefes alın, sonra uyurken komodinizi açık bırakın.

Mercanköşk esansiyel yağı gerginliği hafifletir ve kasları gevşetir, dinlendirici uykuyu destekler. Nane ve okaliptüs uçucu yağları, solunum yollarını temizlemeye ve horlamayı önlemeye yardımcı olan burun geçişlerindeki inflamasyonu azaltmada mükemmeldir. Son olarak, lavanta esansiyel yağı çok dinlendiricidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.