Kağıt Torba Sepetleri

0

Kese kağıtları, kağıttan yapıldığı için satın aldığınız meyve ve sebzeleri uzun süre taze tutar. Bu kağıt poşetleri kullanıyorsanız, bir süre sonra evinizde birikmeye başlar. Kağıt poşetleri değerlendirmeniz için size çok güzel ve kullanışlı bir öneride bulunacağız. Kağıtlardan yapacağınız sepetler çok amaçlı kullanabileceğiniz gibi aynı zaman çevre dostu ürünler olacak. İsterseniz bazı süslemeler de yaparak, içine koyacağınız hediyeleri arkadaşlarınıza sunabilirsiniz.

İhtiyacınız olacakgerekli malzemeler:

Kese kağıdı

Cetvel

Kurşunkalem

Makas

Sıcak tutkal tabancası

Yapılışı:

Sepet çalışmasına başlamadan önce, kullanacağınız kese kağıtlarını önünüze alın. Kese kağıtlarını düz kağıt habine getirin ve bir çetvel yardımıyla düz şeritler halinde kesin.

Kesilen şeritler çok ince olmasın. Elde ettiğiniz kağıt şeritleri boylamasına ikiye katlayın.

Oluşturacağınız sepetin büyüklüğüne siz karar verebilirsiniz. Tabanın ne kadar büyüklük olacağını düşünün ve ardından kağıtları örmeye başlayın. Tabanın büyüklüğüne göre, şeritleri dik olarak yan yana dizin. Ardından enine şeritleri bu dik kağıtların içinde geçirerek temeli oluşturun.

Sepetin temeli yapıldıktan sonra kağıtların uçlarını havaya dikerek, sepetin yanlarını örmeye başlayın. Yine aynı şekilde örme yapacaksınız.

Örme işlemi sırasında kağıtların üst üste geldikleri alanlara tutkal sürerek sabitleyebilirsiniz. Özellikle sepetin dış köşelerini tutkalla yapıştırmanız sepetin daha sağlam olmasını sağlar.

Sepet istediğiniz yüksekliğe ulaşıncaya kadar örme işlemine devam edebilirsiniz. Bu arada unutmayın, eğer büyük bir sepet yapmak istiyorsanız, kullanacağınız kağıt şeritlerin de uzun olmasında fayda var.

Örme işlemi sona erdiğinde kağıtların uçlarını içe kıvırım ve tutkal ile sepete tutturun.

Artık sepetiniz kullanıma hazırdır. Eğer isterseniz sepetin dışını süsleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.