Kendi Duş Jelinizi Yapın

0

Duş jelleri en çok kullanılan temizlik maddelerinden biridir. Vücudunuzun her yerine kullandığınız duş jelini kendiniz yapabilirsiniz. Böylece piyasada satılan birçok duş jeli için kimyasal bulunmayacaktır. Cildinizi kurutmayacak aksine nemlendirip, besleyecektir.

Gerekli olan malzemeler
2 yemek kaşığı shea yağı
2 yemek kaşığı jojoba yağı veya badem yağı
1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı
1/4 fincan Kastilya sabunu
1 çorba kaşığı bitkisel gliserin
1/4 fincan Ksantan sakızı
1/4 bardak ılık su damıtılmış su
12 damla portakal esansiyel yağı

Yapılışı

DIY duş jeli yapmak için shea yağını küçük bir tavaya yerleştirin ve kısık ateşte eritin. Jojoba yağı, badem yağı ve hindistancevizi yağı ekleyin. Shea yağı, A vitamini içeriği göz önüne alındığında harika bir içeriktir. Jojoba yağı, cildi iyileştirici yararlar sağlar ve akne ile sedef hastalığını azaltmada yardımcı olur.

Şimdi, eriyen yağları orta büyüklükteki bir kaseye dökün ve ksantan sakızını kasenin içine serpin. Bu bileşenin ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ksantan sakızı kalınlaştırıcı bir maddedir. Çok fazla yemek için iyi bir fikir olmasa da, cildinize yardımcı olabilir çünkü kanserle savaşmaya yardımcı olabilir. Bir karıştırıcı ile yağ ve sakızı karıştırın.

Daha sonra, Kastilya sabunu, bitkisel gliserin ve ılık suyu ekleyin. Bitkisel gliserin yararlıdır çünkü bitki bazlı bir nemlendiricidir, yani cilde nem sağlar. Yaklaşık iki dakika tekrar karıştırın. Bu noktada kremsi bir losyon gibi görünmeye başlayacak.

Son olarak, portakal esansiyel yağını ekleyin. Tatlı portakal esansiyel yağı hoş bir narenciye kokusuna sahiptir ve aynı zamanda anksiyeteyi azaltırken bakterileri de öldürür.

Duş jeli sabun dağıtıcısına dökün. Kullanımdan önce, birazcık ayırabileceğinden, onu çalkalamak isteyebilirsiniz. Hiçbir koruyucu içermediği için birkaç hafta içinde kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.